Avalik pöördumine

6. dets. 2019 - Kommenteeri artiklit

Peame sügavalt ebaõigeks Lüganuse vallavalitsuse otsust vabastada koolijuht Heidi Uustalu ametist selgelt otsitud põhjustel, hoolimata kooli kogukonna vastuseisust ja arvestamata õpi- ja töörahu tagamise põhimõtteid. Heidi Uustalu on teinud koolijuhina väga head tööd, Kiviõli 1. Keskkool on üleriigiliselt silmapaistev kool ja koolijuht Heidi on panustanud Eesti haridusse väga palju, mille tulemusena on teda pärjatud 2016. aastal ka Aasta Koolijuhi aunimetusega.

Tänane Lüganuse valla otsus ei ole eeskujuks noortele ega toeta koolipere edasist rahumeelset ja õppimisele keskenduvat toimimist, sest rahuliku ja lahenduskeskse tegutsemise asemel on otsustatud tegutseda hoopis teisiti – vastutustundetult.

Hindame koolijuhtidena neid koolipidajaid, kes teavad, mis koolis toimub, oskavad hinnata ja tahavad panustada igasse kooli tema vajadusi arvestades. Paraku on viimase mõne kuu jooksul on olnud mitmeid juhtumeid, kus koolipidaja küündimatus, tahtmatus või poliitiline kallutatus kahjustavad tõsiselt koolide töörahu ja arengut. Kutsume riiki, avalikkust ning kogukondi üles küsima koolipidajatelt, kuidas ja missuguste põhimõtete alusel ning kelle eesmärkidest lähtuvalt pidajad oma koole toetavad. Kooli, meeskonna ja õppijate areng vajab läbimõeldud ja süsteemset supervisiooni, et ei tekiks küsimusi, miks üldse kooli peetakse, kui tegudega väljendatakse oskamatust või suisa tahtmatust. Selliste küsimuste tõstatamine on hädavajalik – oleme maailma hariduse esirinnas ja meie tugevuseks on olnud iga Eesti kooli ühtlane tugevus. Paraku näeme praegu suurt ohtu meie heale haridusele.

Eesti koolijuhtide nimel

Urmo Uiboleht

Eesti koolijuhtide ühenduse juhatuse esimees


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!