Uuring: Eesti laste lemmikkoolitoidud on makaronid, pikkpoiss ja kanaroad

10. jaan. 2020 PR Sreategies - Kommenteeri artiklit

Eestimaa koolilaste lemmiktoitude nimekirja troonivad mitmendat aastat makaronitoidud, millel tihedalt kannul pikkpoiss, kanaroad ja supid, selgub värskest koolilõuna rahulolu-uuringust. 

Daily kaubamärgi all toitlustust pakkuv Baltic Restaurants Estonia AS viis läinud aasta lõpus enam kui 4600 õpilase, koolitöötaja ja lapsevanema seas läbi küsitluse, et saada aimu laste toitumiseelistustest ja rahulolust koolitoiduga.

„Rõõm on näha, et õpilased on koolitoiduga aasta-aastalt üha enam rahul. Uuringust selgub, et lapsed peavad koolilõunat maitsvaks ning mitmekesise toiduvalikuga toidukorraks, mis vastab igati nende ootustele. Pea 80 protsenti õpilastest soovib, et koolilõuna oleks toitev, üle poole vastanute meelest peaks toit olema ka tervislik ning mahe tooraine ja toidu eestimaine päritolu pole nii olulised,“ jagas uuringu tulemusi Baltic Restaurants Estonia AS-i müügi- ja turundusjuht Tiiu Endrikson.

Lapsed armastavad makarone ja suppe

Õpilaste lemmiktoitude edetabeli esimest kohta hoiavad juba viiendat aastat makaroniroad. Samuti on makaronid eelistatuim lisandi praadide juures. Vaieldamatule lemmikule järgnevad pikkpoiss ja kanatoidud. Kui eelnevatel aastatel supid tabeli esimesse poolde ei mahtunud, siis sel aastal on lapsed märkinud suurteks lemmikuteks borši, frikadelli- ja püreesupid.

Samas on ülipopulaarne kartul maandunud eelmise aasta teiselt kohalt tabeli keskele.

„Tänavune uuring kinnitab taas kord, et lastele meeldivad tuttavad maitsed ja toekad toidud, mis maitsevad hästi ning hoiavad kõhu pika päeva vältel korralikult täis. Et aga kõhtu ei saaks vaid makaronid ja liha ning lapsed õpiksid värskeid köögivilju armastama, pakume koolilõuna juurde alati vähemalt nelja salatit. See võimaldab lapsel kokku panna endale meelepärased maitsekooslused, samas nautida ka tasakaalustatud kõhutäit. Suppide lembus on meeldiv üllatus, millest saame järeldada, et ka kodudes valmistatakse üha rohkem suppe, ning muidugi tuleb kiita meie tublide kokkade tööd, kes lastelt saadud tagasiside põhjal supid koolijütsidele meelepäraseks on muutnud,“ rääkis Endrikson.

Koolitoitlustaja sõnul on laste seas vähem populaarsed kalaroad ja kuskusist valminud toidud. Endriksoni sõnul neid toitusid aga menüüst välja ei jäeta, vaid plaanitakse koostöös lastega hoopis neile meelepäraseks muuta.

„Kuna uuringus osalevad ka lapsevanemad, siis näeme, et hinnangud koolitoidule pärinevad lastelt ning üksnes 29,5 protsenti vastanud vanematest on ise käinud koolitoitu proovimas. Koolitoitlustajana soovime väga, et ka lapsevanemad käiksid koolis lõunaid maitsmas ning saaksid siis ise toidu kvaliteedi ja maitsete osas tagasisidet anda,“ julgustas toitlustaja lapsevanemaid koolis lõunatama.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!