Haridusprogrammid Viljandi Muuseumis

31. jaan. 2020 Viljandi muuseum - Kommenteeri artiklit
Väikesed muuseumisõbrad uudistamas muuseumi loodustuba. Fotod: Herki Helves

Viljandi Muuseumi näitusemaja asub 18. sajandi apteegihoones Johan Laidoneri platsi serval. Külastajaid ootab läbi kahe korruse kulgev ajarännak muinasajast 20. sajandini ning ajutiste näituste kava, millega kaasnevad haridusprogrammid.

Näitused

Kuni 28. märtsini avatud näitus „Viljandi motiiv“ tutvustab Viljandist pärit, siin elanud ja töötanud kunstnike loomingut muuseumi kunstikogus. Märtsi lõpus avame Polli aiandusuuringute keskuse ajalugu tutvustava näituse „100 aastat aiandust Pollis“ ning esitleme Eesti loodusmuuseumi rändnäitust „Metsanotsu – tõeline siga“. Suvel saab näha rahvakultuuri keskuse koostatud näitust „Pärand elab“ ning sügisel toome välja seeneteemad.

Muuseumitunnid

Viljandi Muuseumis on pedagoogikaga sihipäraselt tegeldud 2006. aastast. Haridusprogrammidest saavad osa võtta nii lasteaialapsed, alg- ja põhikooliõpilased kui gümnasistid. Pakutavad programmid lähtuvad riiklikust õppekavast ning kestavad 60–90 minutit.

Populaarsemad tunnid on „Igapäevaste esemete esivanemad“, milles uuritakse muuseumis olevaid tarbeesemeid ja esivanemate eluolu ning vanaaegseid tööriistu tutvustav „Rehetare pere“. Lasteaialastele ja nooremale koolieale on uus muuseumitund „Südamlik päev“, milles otsime südameid vanadelt esemetelt, kõneleme sõprusest loomariigis ja joonistame südamemustreid. Ka põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi saame rõõmustada uue seiklusliku ja hariva tunniga „Viljandi paigad ja inimesed“.

Viljandi Muuseum osaleb aktiivselt ka üle-eestilistes ettevõtmistes. Üle kümne aasta on kooliõpilastel olnud võimalus kevaditi Viljandis „maasikaid“ noppida – noorgiidide juhendamisel tutvutakse sellega, mis on Viljandile iseloomulik. Maasikatuurid toimuvad 11. maist 8. juunini ning sinna on oodatud 1.–4. klassi õpilased. Info ja registreerimine Viljandi turismiinfokeskuses tel 433 0442 või viljandi@visitestonia.com.

Kutsume õpilasgruppe külastama ka Soomaa rahvuspargi serval asuvat hiljuti värske ilme saanud Viljandi Muuseumi filiaali – helilooja Mart Saare majamuuseumi Hüpassaares.

Info pakutavate muuseumitundide kohta leiab aadressil http://muuseum.viljandimaa.ee/www/muuseumiharidus. Muuseumitunde saab tellida e-aadressil haridus@muuseum.viljandimaa.ee.

Muuseumitundidele lisaks pakume eri sihtrühmadele loenguid, õpitube, ekskursioone või koolitusi. Peatsetest sündmustest võib nimetada koostöös rahvakultuuri keskusega toimuvat inspiratsioonipäeva „Õppida mängides“ ning 10. septembril peetavat vaimse pärandi päeva. Vanade käsitööoskuste omandamiseks saavad huvilised osaleda 7. ja 14. märtsil toimuval kahepäevasel korvipunumise koolitusel, mida juhendab Stella Martsoo Soomaa meisterdustoast.

Viljandi Muuseumi tegemisi saab jälgida lisaks kodulehele ka Facebookist.

Kohtumiseni Viljandi Muuseumis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!