Mis oleks, kui läheks Naissaarele – meretagune maa oma ajaloo ja kultuuriga
Et saare saladuslikku miljööd tundma õppida, tasub tulla kohe mitmeks päevaks. Saare loodusgiidi sõnul on õpetajad pärast matka rääkinud, et kui nad oleksid teadnud, oleksid tulnud kohe mitmeks päevaks. Aga teemegi plaanid sedasi!
Näidishind
Majutus, ekskursioon, hommikusöök, lõunasupp, õhtusöök ja laeva transport: 60 eurot / õpilane. Iga kümne õpilase kohta üks õpetaja hinnas.
Juurde saab tellida matka, lisatoitlustuse, sauna, vabaajategevusi, rongisõidu, tuletorni külastuse jne. Kindlasti võtke ühendust ja küsige täpsem pakkumine. Külalistemaja perenaise sõnul on ekskursiooni korraldamisel kõige olulisem, et lapsed tunneksid ennast hästi, oleksid korralikult söönud ja puhanud.
Mugav majutus 220 voodikohaga, saal, saun, terrass ja vaba aja veetmise võimalused Naissaare külalistemajas tagavad kõik mõnusaks koosviibimiseks vajaliku. Külalistemaja vahetus läheduses asub liivarand ja discgolfi rada.
Vinged safarid imelise looduse keskel
Naissaare külalistemaja korraldab põnevaid safareid. Liiklusvahendid safaril on Soome, Austria ja Vene armee maastikuveoautod. Saab näha tsaariaegset suurtükipatareid B10, Nõukogude-aegseid meremiiniladusid ja komplekteerimistehast, Maarja kirikut, muuseumi jpm. Saarel on võimalik tellida kitsarööpmelisel raudteel rongisõitu või tuletorni külastust.
Tore merereis
Saarele saabumise pärast muretsema ei pea. Meie koostööpartnerid toovad kõik huvilised turvaliselt saarele. Aurik Katharina toob korraga kuni 200 inimest ja vajadusel ka jalgrattad.
Hea mõte!
Laev saarele tuleb Tallinna Lennusadamast. Kui Tartus hommikul rongile istuda, siis jõuab jala ilusti laevale. Ka mujalt Eestist on võimalik sedasi reisi planeerida.
Naissaar
Naissaar on Eestis suuruselt kuues saar (18,6 km²), mille ajalugu ulatub viikingite aega. Saarel saab kuulda põnevaid lugusid mereröövlitest ja sõjaajaloost. Saarel sündinud ja siit põgenenud kunstniku Erik Schmidti raamatud sobivad lugemiseks õpilastele. Õpetaja saab enne saarele tulemist teha vastava töötoa, mis teeb saare külastuse veel põnevamaks.
Esimest korda mainitakse Naissaart 1075, 1939. aastal oli saarel 404 elanikku (enamikus rootslased), kes põgenesid 1944. aastal Rootsi. 1994. aasta juunis lahkus Nõukogude sõjavägi.
- Vaata ka https://www.facebook.com/kylalistemaja/, www.naissaare.ee
- Hooaeg: mai–oktoober
- Kontakt: perenaine Eda Lindström, +372 514 2767, eda@naissaare.ee.