Uuendused TOEFL iBT® testis

24. jaan. 2020 Epp Kirss Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuse nõustaja - Kommenteeri artiklit

Testimisfirma Educational Testing Service viis 2019. aastal TOEFL iBT® testi juures läbi uuendusi, et muuta selle tegemine kasutajasõbralikumaks.

Endiselt testib TOEFL iBT®, kas testi tegija inglise keele oskuse tase võimaldab saada hakkama ingliskeelses akadeemilises keskkonnas, ning testi edukaks sooritamiseks on endiselt olulised oskused teha kuulamise ajal märkmeid, sõnastada ümber kuuldud või loetud mõtteid, sünteesida eri allikatest pärinevat infot ning esitada oma mõtteid efektiivselt ja loogiliselt.

Muudetud TOEFL iBT® test on 30 minuti võrra lühem, testi tegemiseks kulub kolm tundi. Testi lugemisosas tuleb endiselt läbi lugeda 3–4 teksti, kuid vastata vaid kümnele küsimusele (varem oli küsimusi kuni 14). Kuulamisosas tuleb kuulata 3–4 loengut ning vastata kuuele küsimusele ning 2–3 dialoogi viie küsimusega. Kõnelemisosas on senise kuue asemel neli ülesannet ning nende lahendamiseks on 17 minutit. Vaid kirjutamisosa on jäänud muutmata: kahe ülesande jaoks on ette nähtud 50 minutit.

Välja on töötatud mobiilirakendus TOEFL Go!®, mille abil saab luua kasutajakonto, registreerida testile, vaadata testitulemusi ning tellida tulemuste saatmist ülikoolidesse. Nüüdsest saab testile registreerida hiljemalt 2 päeva enne testi toimumisaega (vabade kohtade olemasolul) ning testimisfirma lubab testi tulemusi juba 6 päeva peale testi tegemist.

Uuendatud TOEFL iBT® tunnistused sisaldavad MyBest™ Scores’i osa, mis juhul, kui testi on tehtud mitu korda, kujutab endast kombinatsiooni testi tegija parimatest tulemustest iga osa eest.

Ka võõrkeeleõpetajad on oodatud testi tegema. Kuni 30. septembrini viib Eesti võõrkeeleõpetajate liit läbi ESF-i projekti „Rahvusvaheline keeleeksam“, mille kaudu hüvitatakse nii võõrkeeleõpetajaks õppivatele üliõpilastele kui ka tegevõpetajatele rahvusvahelise B2-, C1- või C2-taseme keeleeksami tasu. Hüvitamisele kuulub ka TOEFL iBT® testi tasu. Täpsem info ja tingimused https://www.voorkeelteliit.eu/482-2/.

Soovides edasi õppida mõnes välisülikoolis, tuleb alati kontrollida konkreetse ülikooli sisseastumistingimusi. Ülikoolide nõuded rahvusvaheliste testide ja nende tulemuste osas võivad olla väga erinevad. Kuid ükskõik, missugust testi tegema ka ei hakataks, tuleb selleks valmistuda. Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskus pakub testide alast koolitust ning võimalust teha tasuta harjutusteste, lisaks on keskuses testide õpikud nii müügil kui ka laenutuses. Olete oodatud tutvuma teabekeskuse pakutavaga!

Kasulikke linke


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!