Maagiline lastelugu viib võlumaale seiklema

7. veebr. 2020 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit
„Kuldse liilia saladus“. Foto: Alan Proosa

Rakvere Teatris jõuludel esietendunud „Kuldse liilia saladus“ ei jäänud talvepuhkusele, vaid sõidab nüüd mööda Eestit ringi, et suurejoonelise lavailmaga lugu nii Tartusse, Põlvasse kui Viljandisse tuua. Mehis Pihla kirjutatud ja Kersti Heinloo lavastatud uus lastelugu räägib väikeste tegelaste suurest vaprusest ja sõprade kokkuhoidmisest. Südikas ja tragi Sanna haarab pea ees tundmatutesse seiklustesse sööstes kaasa oma parima sõbra Arturi, kuid temaga ühes ka kõik publikus istuvad lapsed. Järgneb hoogne seiklus sellest, kuidas lastekodulapsed, kes igatsevad väga oma pere järele, lähevad Kuldse Liilia kuningriiki Sanna ema otsima. Lapsed asuvad ohtlikule teekonnale läbi võlumaailma, et päästa nõiutud maa ja tuua sinna tagasi rõõm. Seiklused viivad neid läbi kivikoobaste, nõiutud metsa, Kuldlinna ja jääkaljude. Lavastus sobib vaatamiseks alates 6. eluaastast.

Ehkki keskkoolinoortele sobib vaatamiseks suurem osa repertuaarist, tasub neil eriti oodata aprilli, mil teistlaadi uuslavastusena jõuab Andres Noormetsa ja trupi koostöös publiku ette uuslavastus „Kõige ilusam punker“. Ühes ruumis kohtuvad viis väga erinevat eestlast – nad ei saa liikuda enne edasi ega tagasi, kui pole jõudnud ühisele kokkuleppele ega saavutanud üksteisemõistmist. Kuidas kasvatada empaatiat ja jätta egoism tagaplaanile ise sealjuures oma mõtetega alles jäädes? Igapäevast äratundmist peaks lavastus pakkuma üksjagu, eriti maailmas, kus eluvaatelisi kokkupõrkeid ja vastandumisi ehk rohkemgi kui üksteisemõistmist. Lavastus esietendub aprillis.

Oktoobris esietendunud Anton Tšehhovi „Onu Vanja“ sobib maailmaklassikaga tutvumiseks, seda enam, et lavale on toonud selle Eili Neuhaus, kellele on südamelähedased just nimelt vene autorid. Lavastaja on rõhutanud, et see inimlik, kurb ja naljakas lugu paneb endalt küsima, mida inimesed elult tahavad ja kuidas on nad valmis seda saavutama.

Õpetajaid kutsume lisaks tutvuma meie kevadiste uuslavastustega – tänapäeva armastuslugu „Ilma sinuta“, kontsertlavastus „Lihtsalt, rõõmuks“ ning ühe hariliku soome mehe sisse vaatav komöödia „Kõike head, vana toriseja“.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!