Paju lahingule pühendatud üritus Maru Paju

16. veebr. 2020 Raili Jahtmaa ja Tiivi Rüütel VPK terviseedenduse õpikogukonna nimel - Kommenteeri artiklit
Õpilaste teekond droonilt vaadatuna. Fotod: Valga põhikooli arhiiv

Valga põhikooli terviseedenduse õpikogukonna eestvedamisel korraldati Paju lahingu 101. aastapäeval talvine matkapäev, mis sedakorda kandis nime Maru Paju. Sarnane matk on toimunud ka varasemalt, kuid seekord pandi rõhku õppeainete lõimingule ja klassisisesele koostööle.

Viiendate klasside päeva aitas sisustada Valga muuseum, kus loengu järel liiguti mööda ajalooliselt olulisi kohti linnas. Kuuendad klassid viibisid Valga isamaalise kasvatuse püsiekspositsiooni alal, kuulates ajalootundi. Nad katsetasid ka relvi, pidades minilaserlahingut ning süües sõdurisuppi.

Sündmuse haripunktiks oli 7.‒9. klasside matk Paju mõisa juurest tagasi Valga põhikooli. Nende jaoks algas ja lõppes päev rivistusega. Iga klass sai koostöös Valga gümnaasiumi ja kaitseliiduga endale rühmajuhi, kelle käe all õpiti suure rühmana nii ühiselt liikuma kui ülesandeid lahendama. Matkarajal oli  abiks piirkonnast koostatud kaart. Retke tarvis tegid klassid end ühtseteks meeskondadeks, mõeldes välja oma ühised hüüdlaused, riietudes teistest erinevalt ja kandes lippe. Seda kõike selleks, et imiteerida sõjaväelist liikumist. Lisaülesandena oli vaja rajal toimuvast koostada vabas vormis reportaaž.

Põneva päeva järelkajana toimus koolis kokkuvõttev üritus, mille raames nii koostööpartnerid kui õpilased ise said anda parimatele au. Matka läbinud õpilased said mälestuseks Maru Paju maiuse. Üritusest loodetakse kujundada tore talvine traditsiooni.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!