Reaalkool tähistas Tartu rahu Tartus

7. veebr. 2020 Madis Somelar Tallinna reaalkooli ajalooõpetaja, õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit
Tallinna reaalkooli gümnasistid külastasid muuhulgas Tartu ülikooli pööningul asuvat ajaloolist kartserit. Foto: Tallinna Reaalkool

Eesti Vabadussõja lõpu ja Tartu rahu 100. aastapäevale pühendatud sündmuste raames viibis kogu Tallinna reaalkooli gümnaasiumiaste 3. veebruaril õppepäeval Tartus.

Õpilased käisid Raadi kalmistul Paju lahingus surmavalt haavata saanud Julius Kuperjanovi haual, külastasid Tartu linnamuuseumi ja Jaan Poska gümnaasiumi, kus oli üleval näitus Vabadussõja lõpukuudest ja Tartu rahulepingu sõlmimisest. Kuna enam kui pool reaalkooli lõpetanutest jätkab õpinguid Tartu ülikoolis, siis tutvuti ülikooli peahoone, kunstimuuseumi ja toomkirikuga.

Pärastlõuna veetis enam kui 300 realisti ülikooli aulas, kus nauditi n-ö Liivimaa kubermangus paikneva partnerkooli, Hugo Treffneri gümnaasiumi sünnipäevaks valminud etendust „Tartu Vaim“ ning kuulati ülikooli õppejõudude ettekandeid. Ajaloodoktor Ago Pajur rääkis Vabadussõjast ning Tartu rahulepingu kujunemisloost. Õiguse ajaloo ja Rooma õiguse dotsent Hesi Siimets-Gross andis ülevaate Eesti asutava kogu tegevusest esimese põhiseaduse väljatöötamisel. Mõlemad ettekanded vaatlesid, kuidas ühelt poolt üksikisikud ning teisalt üks väikerahvas võib mõjutada Euroopa loo kujunemist.

Reaalkooli direktor Ene Saar: „Meile on erakordselt oluline, et noored teadvustaksid saja aasta taguseid sündmusi ning mõistaksid nende märgilisust meie riigi tekkeloos. Ühiskond meie ümber muutub, kuid paljud saja aasta tagused väärtused kannavad praeguseni. Selle kõige mõistmiseks oleme võtnud ette õppereisid Narva ja Tartusse, oleme tähistanud 1927. aastal avatud Reaali Poisi 90 sünnipäeva, meenutanud Eesti ajutise valitsuse esimest töökoosolekut meie koolis 25. veebruaril 1918, viinud läbi ajarännaku aastasse 1918, pidanud kõnevõistlusi.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!