Tiina Kallavuse nimeline piirinihutaja auhind

4. veebr. 2020 - 1 Kommentaar

Tartu Herbert Masingu kool annab alates sellest aastast välja Tiina Kallavuse nimelist Piirinihutaja auhinda. Auhinna eesmärk on tunnustada ja rõõmustada inimesi, kes julgevad ja tahavad muuta maailma erivajadustega laste ja noorte jaoks hoolivamaks kohaks. Ühtlasi soovime tõsta esile olulisi ja uudseid mõttekäike ning lahendusi erivajaduste valdkonnas.

Auhinna inspiratsiooniks on Tartu Herbert Masingu kooli varalahkunud direktori Tiina Kallavuse särav elutöö. Tiina Kallavus pühendas oma elu erivajadusega laste arengu toetamisele, tehes seda eri rollides, alates muusikaõpetaja ja logopeedi tööst, kuni tunnustatud koolitaja ja armastatud koolijuhini. Tartu Herbert Masingu kooli direktorina pühendus ta autismispektri häire, kiindumushäire ja traumakogemusega õpilaste haridusvõimaluste laiendamisele ja nende vanemate toetamisele. Oma töös nägi Tiina Kallavus tervikpilti ja seadis sageli küsimuse alla piirid ja tegevusmustrid, mis olid tekkinud mitte laste ja noorte vajadustest, vaid harjumusest asju ühel või teisel moel teha.     

Konkurss auhinnale vääriliste kandidaatide leidmiseks on avatud 21. veebruarini. Kandidaadiks võib olla nii organisatsioon kui inimene. Kandidaadi ülesseadmiseks tuleb e-aadressil piirinihutaja@masing.tartu.ee esitada hiljemalt 21. veebruaril vabas vormis kirjalikult

  • kandidaadi nimi ja kontaktandmed,
  • panuse kirjeldus, millest selgub kandidaadi piirenihutav tegevus.

Auhinna pidulik üleandmine toimub 13. märtsil Masingu kooli sünnipäevakonverentsil „Tabamata äng – räägime traumakogemusest“.

Auhinna täpsema statuudi leiad SIIT.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tiina Kallavuse nimeline piirinihutaja auhind”

  1. D1 ütleb:

    Väga hea algatus Masingu Kooli poolt. Meenutada-tähtsustada Tiina Kallavuse poolt tehtud elutööd. Ja et tema mõtted-teod leiaksid järgijaid ning nende tunnustamist. Üks potentsiaalseid auhinna nominente võiks olla Ale Sprenk kelle algatatud õpilaskodude programm päästis paljusid eri-erivajadusega enda ja maailmaga pahuksis olevaid noori.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!