„Vabadussõja loo“ kokkuvõtvad saated õpilastele

„Vabadussõja loo“ muudavad põnevaks ülevaatlikud skeemid tollal toimunud lahingutest. Vabadussõja-aegne plakat.
2019. aastal jõudis Eesti Televisiooni vaatajateni 16-osaline dokumentaalsari „Vabadussõja lugu“. Tartu rahu 100. aastapäeva eel valmis sarjast kaheosaline kokkuvõttev saade, mida õpetajad saavad nüüdsest näidata õpilastele koolitunnis.
Kaks 30-minutilist saadet jutustavad märgilistest lahingutest ja persoonidest ning annavad lisaks ülevaate Eesti ajaloo ühest olulisimast perioodist, kus korraga olid sõjas kõik, mitte üksnes relvadega mehed rindel. Kuidas mõjus sõda koolipoistele? Missugusele positsioonile ühiskonnas tõusid Vabadussõja järel naised? „Vabadussõja lugu“ tutvustab selle sõja eri tahke ja aitab mõista võtmesündmuste kõrval ka sõjaga kaasnevaid psühholoogilisi väljakutseid ning argiseid teemasid nagu probleemid riietuse või laastavate nakkushaigustega.
Saadete autorid on Indrek Treufeldt ja Elo Selirand, režissöör Toorion Ojaperv, produtsent Andres Arro (Eesti rahvusringhääling). Sari on valminud koostöös kaitseministeeriumi ja Eesti sõjamuuseumiga ning kuulub Eesti juubeliperioodi „Vabadussõda 100“ programmi.
Eesti-, vene- ja ingliskeelseid saateid on võimalik vaadata YouTube’i kaitseministeeriumi kanali vahendusel bit.ly/Vabadussõjalugu.