Vene Teater esitleb: „Minu veetlev leedi“

7. veebr. 2020 Vene Teater - Kommenteeri artiklit
Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš. Fotod: Vene teatri arhiiv

Vene teatris esietendub 19. aprillil üks maailma populaarsemaid muusikale „Minu veetlev leedi“, mille toob lavale Venemaa hinnatud koreograaf ja lavastaja Alla Sigalova. Peaosades mängivad särav ooperilaulja Elina Nechayeva ja Vene Teatri juhtiv näitleja Aleksandr Ivaškevitš.

„Minu veetlev leedi“ on üks maailma kuulsamaid muusikale. Imeline muusika, uskumatult kaunis koreograafia, vaimukad dialoogid ning kaasakiskuv süžee moodustavad üheskoos nauditava ning unustamatu lavaloo, mille elegantsete ja kütkestavate peategelastega soovib publik üha uuesti ja uuesti kohtuda.

Särav ooperilaulja Elina Nechayeva.

Noore lilleneiu Eliza Doolittle’i juhuslik kohtumine foneetikaprofessor Henry Higginsi ning lingvisti ja erusõjaväelase kolonel Pickeringiga kutsub ellu ootamatu eksperimendi: professor Higgins lubab oma sõbrale kolonelile tõestada, et Londoni alamklassist pärit vaene lilleneiu on võimalik poole aastaga õpetada hertsoginnaga võrdseks suurilmadaamiks. Selleks on vaja koknit kõnelev lilleneiu õpetada rääkima kõrgklassi inglise keelt. Professor lubab selle ülesande täita poole aastaga. Ta teeb kolonelile ettepaneku sõlmida kihlvedu selle peale, et poole aasta pärast on Eliza Doolittle’ist saanud noor daam, kelle kõnet kuulates ei usu keegi, et tegemist on lihtrahva seast pärit harimatu lilleneiuga. Kolonel nõustub kihlveoga ning soostub tasuma isegi lilleneiu koolituskulud. Eliza omalt poolt on igati nõus kõnetunde võtma, sest ta unistab töökohast lillepoes. Keegi neist kolmest ei aima, kui palju ootamatusi, üllatusi, kannatusi ja kahetsusi see kummaline kihlvedu endaga kaasa toob …

Muusikali „Minu veetlev leedi“ muusika on loonud Frederick Loewe, libreto ja laulusõnade autor on Alan Jay Lerner. 

Lavastusmeeskonda kuuluvad lavastaja ja koreograaf Alla Sigalova, kunstnik Georgi Alexi-Meskhishvili, kostüümikunstnik Alexandre Vassiliev, kostüümikunstniku assistent Kirill Gasilin, hääleseadja Eda Zahharova ja lavastaja abi Larissa Tšerkassova.

Osades on Aleksandr Ivaškevitš, Elina Nechayeva, Viktor Marvin, Ilja Nartov, Larissa Savankova, Anna Sergejeva, Natalja Dõmtšenko, Natalia Murina, Dmitri Kordas, Marika Otsa, Alexandr Domowoy, Eduard Tee, Anna Markova, Marina Malova, Karin Lamson, Tatjana Jegoruškina, Ivan Aleksejev, Aleksandr Žilenko, Sergei Tšerkassov ja Dan Jeršov.

Lavastus etendub koostöös: Concord Theatricals Ltd., Tams-Witmark LLC volitatud esindaja www.tamswitmark.com.

  • „Minu veetlevat leedit“ mängitakse: 19.04. kl 18, 21.04 kl 19, 26.04 kl 18, 30.04 kl 19, 09.05 kl 18.
  • Etendused on tõlgitud eesti keelde.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!