VI huvihariduskonverents „Mis on minu MIKS?” Kuressaares juba märtsikuus!

21. veebr. 2020 Marit Tarkin huvihariduskonverentsi korraldustoimkonna liige, Kuressaare gümnaasiumi eesti keele õpetaja - Kommenteeri artiklit

16. ja 17. märtsil toimub Kuressaares üle-eestiline huvihariduskonverents „Mis on minu MIKS?“.

Konverents toimub kuuendat korda ja on saanud aastatega populaarseks diskussiooni- ning kogemuspagasi jagamise ürituseks. Konverentsi eesmärk on aidata tõsta noorsootöö kvaliteeti, teha koostööd ja luua uusi võrgustikke kureerimaks paremini üle-eestilist ühtset mõtlemist huvihariduses.

Kuus aastat tagasi toimunud esimese konverentsi kutsus ellu tollane vähene tähelepanu noorsootöö vastu. Palju räägiti haridusest, aga vähe huviharidusest. 2014. aastal Kuressaare linnavalitsuse ja KG huvikooli Inspira koostöös esimene konverents alguse saigi ja on praeguseks kasvanud ja arenenud oodatuimaks omanäoliseks temaatiliseks konverentsiks riigis.

2019. aasta juubelikonverentsil tõdeti, et areng noosrootöö vallas on olnud märgatav nii rahastuse kui sihiseadmise poolest ja keskenduda saab järjest enam sisulisele tööle.

Mida on oodata 2020. aasta huvihariduskonverentsilt? Mitmeid põnevaid esinejaid, üllatusi ja äratundmisrõõmu. Kohtumispaik on uus – 2019. aastal valminud, mitmesuguseid tegevusi pakkuv kultuurikeskus Thule Koda. Konverentsi juhib Villu Vatsfeldt.

Esimesel päeval arutame õppimise muutumise ja mitteformaalõppe üle, kuuleme Tartu lastekunstikooli praktikast, nutikast noorsootööst ja saame nippe, kuidas häkkida haridust. Päeva lõpetuseks räägib Mihkel Raud oma miksidest ja nendest vabanemisest.

Konverentsi teisel päeval kuuleme, milliseid retsepte kasutavad Narva noorsootöötajad, avame uusi mikse ja küsimärke, kuuleme mitmikidentiteedist ja Ott Tänaku fenomenist.

Registreerimisest

Ootame osalema kõiki huvilisi, kes üht- või teistpidi huviharidusega seotud on. Registreerimine, konverentsi kava, esinejad, oluline info on leitav huvihariduskonverentsi kodulehelt https://haridus.saaremaavald.ee/huvihariduskonverents/, samuti Facebookist.

Kohtume konverentsil!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!