Elektroonikatööstus Incap kutsub noori stipendiumile kandideerima

25. märts 2020 Incap - Kommenteeri artiklit
Incapi elektroonikatehas Kuressaares.

Saaremaa suurima elektroonikatehase ja tippsisseseadega elektroonikatööstus Incap kutsub koostöös Tallinna tehnikaülikooliga inseneritudengeid kandideerima ettevõtte välja pandud mitme tuhande euro suurusele stipendiumile.

Kuressaares asuva Incapi tehase juhi Greg Grace sõnul loodi stipendium eesmärgiga tunnustada juba insenerialal õppivaid noori ja meelitada valdkonda ka järelkasvu. „Kuigi meie tehastes nii Saaremaal kui mujal riikides on tootmine suures osas automatiseeritud, vajame jätkuvalt insenere, kes robootikat seadistada ja projektidele vastavalt ümber kohandada suudaksid,“ selgitas Grace.

Noorte motiveerimiseks paneb Incap koostöös TalTechi ja Saaremaa vallaga välja 2250 euro suuruse stipendiumi, mis tudengile ühekordselt välja makstakse. Stipendiumile saavad kandideerida TalTechi inseneriteaduskonna elektroenergeetika ja mehhatroonika bakalaureuseõppe tudengid, kel on ette näidata nõutud õppekoormus ja head hinded. Samuti hindab ettevõte noorte tunnustamisel aktiivsust ja kirge oma eriala vastu.

Noortel on võimalik kandideerida stipendiumile kuni 12. aprillini, konkursi tulemused avaldatakse hiljemalt 15. mail. Stipendiumi pidulik üleandmine TalTechi aulas toimub 27. mai pärastlõunal. Täpsem info kandideerijatele asub Taltechi kodulehel, arengufondi alamjaotuses, käesoleva aasta kevadstipendiumite hulgas.

Rahvusvahelise elektroonikaseadmete tootjana pakub Incap uusima tehnoloogia abil valmistatud kvaliteetseid elektroonikaseadmete lahendusi. Ettevõtte tootmine toimub nii Saaremaal Kuressaares kui ka Indias, Ühendkuningriikides ja Slovakkias. Osa ettevõtte meeskonnast asub ka Helsingis ja Hongkongis. Grupis töötab pärast jaanuaris toimunud uute tehaste ülesostmist kokku ligi 1300 inimest ning ettevõtte käive oli möödunud aastal enne lisandunud tehaste käivet 71 miljonit eurot.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!