Keelemängude võistlus „Valge lehma saba musta lehma taga“

6. märts 2020 - Kommenteeri artiklit

Head eesti keele huvilised ja sõbrad!

Kuulutame välja kevadise keelemängude võistluse. Ootame konkursile ilusaid ja hea kõlaga eestikeelseid lauseid, mis samal ajal keele mõnusasti sõlme ajavad. Välja võib pakkuda

  • üksikuid sõnu,
  • terveid lauseid,
  • lühemaid tekste,
  • salmikesi.

Žürii hindab sõnamängude originaalsust ja keelelist ilu. Ootame võistlusele eelkõige selliseid keelemänge, mida kutsutakse keeleväänajateks (inglise keeles tongue twisters).

Toome mõned näited eestikeelsetest keeleväänajatest, milliseid sõnamänge konkursile ootame. Mõned neist on paljudele tuttavad: kuu-uurija; pagari piparkook; jõeäärne õueaiamaa; liliputid laulavad lipud käes; kummikutes kummitus kummitas kummutis; musta lehma saba valge lehma taga, valge lehma saba musta lehma taga; põrsas jooksis põrinal üle põranda, nii et sõrad klõbisesid jne.

Võistlus toimub kahes vanuserühmas:

  • kuni 10-aastased
  • 11-aastased ja vanemad.

Osaleda võib nii üksikult kui ka rühmana. Rühm võib olla klass, huviring, perekond või sõpruskond.

Võistlus kestab terve märtsikuu!

Tööde esitamise tähtaeg on 31. märts.

Ootame lugejate keelevigureid ja -mänge aadressil:

Võistluse võitjad kuulutame välja 16. aprillil Tallinna vanalinna Rahva Raamatu kaupluses, vahvamad tööd avaldame ajakirjas Hea Laps ja Täheke.

Parimatele auhinnaks kinkekaardid Rahva Raamatult, raamatud, ajakirjade aastatellimused ning üllatuspreemiad.

Koostööpartnerid on Rahva Raamat, Lasteekraan, Eesti emakeeleõpetajate selts.

Võistluse eestvedaja on kirjanik Valdur Mikita.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!