Nakkusohu tõttu viiakse haridusasutused distantsõppele

13. märts 2020 HTM - 2 kommentaari

Valitsuskabinet otsustas, et seoses COVID-19 haiguse levikuga sulgevad kõik Eesti haridusasutused, välja arvatud lasteaiad, uksed alates esmaspäevast, 16. märtsist ning lähevad üle distantsõppele. Iga kahe nädala järel hinnatakse olukorda ja tehakse otsus distantsõppe perioodi pikendamise vajalikkuse kohta. 

Esmaspäevast, 16. märtsist tuleb sulgeda kõigi üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, kõrgkoolide, noortekeskuste ja huvikoolide hooned. Reedel, 13. märtsil saavad õpetajad õpilastega kokku leppida edasises tegevuses ja ülesannetes ning õpilased viia koolimajast kaasa kõik kodus õppimiseks vajalikud õppevahendid ja -materjalid.

Ülikoolides ja teadusasutustes jätkub teadus- ja arendustegevus.

Lasteaiad jätkavad esialgu tegevust, lasteaedade sulgemine otsustatakse juhtumipõhiselt. Sellegipoolest kutsume üles kõiki lapsevanemaid, kellel see vähegi võimalik, jätta lapsed koju.

Tööd saavad esialgu jätkata ka hariduslike erivajadustega õpilaste koolid ja kinnised lasteasutused, mille puhul tehakse otsused koostöös koolide ja koolide pidajatega juhtumipõhiselt.

Haridus- ja teadusministeerium juhib tähelepanu, et distantsõppe perioodil ei tohi toimuda ka huviringid, treeningud jms. Rõhutame, et õppuritel tuleb teha paus koolivälistes huvitegevustes ning palume õppuritel viibida kodus. Lapsevanematel palume jälgida, et lapsed peaksid kinni koduväliste tegevuste keelust.

Paneme omavalitsustele ja koolipidajatele südamele, et teave tegevuse peatamisest tuleb edastada kõigile, kes tegelevad õpilaste koolivälise aja sisustamisega.

Haridus- ja teadusministeerium annab regulaarselt täpsustavat infot, sh edasistes õppekorralduslikes küsimustes. 


2 kommentaari teemale “Nakkusohu tõttu viiakse haridusasutused distantsõppele”

 1. Peep Leppik ütleb:

  Taas üks ilus NÄIDE,
  et otsusi langetavad ikkagi üsna elukauged inimesed… Kui õpilased viibivad koolis (teatud piiratud ruumis), siis on neil nakkusoht väiksem, kui nüüd kasvõi terve päev vabalt ringi hulkudes (vanemad käivad ju tööl). Koolipäevi võinuks isegi pikendada, et vältida hulkumisi. Liikudes vaid ühistranspordiga, näen seda kõike vahetult.

  Distantsõppest võiks rääkida vaid vanemas astmes, algklassides on see üsna silmakirjalik jutt. Ja ühes kõrvalises maakoolis pole õppetöö peatamisel hoopiski mõtet. Kasvatame vaid lõtvust-pealiskaudsust.

  Et jäljendame aiva nn Läänemaailma, siis lisan, et Saksamaal töötavad koolid küll edasi…

  Head lähenevat Emakeelepäeva, kolleegid!

 2. Peep Leppik ütleb:

  P.S.

  No lõpuks võtsid ka sakslased meist ikkagi eeskuju ja panid oma koolid kinni. Aga mida teha soomlastega?

  Tutvugem ka HITSA lehekülgedega. Seal on üle 45 IT-töötaja, kuid didaktikuid-metoodikuid vist pole vaja – LAPS ju täiskasvanuga võrdne.

  Kui emakeelepäeval soovisin HITSA-lt infot eesti keele õppimise kohta, siis avastasin – pean enne oskama võõrkeelt, et emakeele õppimise kohta infot pärida – läbimõeldud süsteem -!?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!