Neljapäeval algavad iganädalased live-koolitunnid õppimisest ja õpetamisest

30. märts 2020 HTM - Kommenteeri artiklit

Sel nädalal leiab aset esimene haridus- ja teadusministeeriumi, Eesti haridustehnoloogide liidu ja Telia koostöös sündiv live-koolitund õppimisest ja õpetamisest. Tund „Kuidas tõhusalt õppida?“ toimub neljapäeval, 2. aprillil kell 11.

Tund kantakse üle Inspira kanalis, mis on leitav Telia TV-s, http://www.teliatv.ee ja Telia TV äpist ning haridus- ja teadusministeeriumi Youtube’i kanalis. Live-koolitund toimub kontaktivabalt Kultuurikatla stuudiost koostöös ettevõtetega Miltton New Nordics, Eventech, Royal Experience, Minu Rada ja Valge Klaar. 

Eesti haridustehnoloogide liidu juhi Diana Veskimägi sõnul on tegemist hea tahte algatusega. „Soovime viia Eesti parimate spetsialistide kogemuse kõikide meie kooliõpilaste ja õpetajateni, olenemata nende asukohast ja võimalustest. Meil on siiralt hea meel, et algatusega on kaasa tulnud ka eraettevõtted ja tunde läbi viivad eksperdid,“ lisas Veskimägi.

„See on hea võimalus tuua distantsõppesse veidi vaheldust ja õppida iseseisvalt tõhusamalt õppima. Julgustan õpetajaid ja õpilasi võimalusest kinni haarama,“ sõnas haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts.

Edaspidi igal nädalal toimuv tund on suunatud eelkõige 7.‒12. klassi õpilastele ning nende õpetajatele ja lapsevanematele. Tunnid keskenduvad õppimise ja õpetamise eri tahkudele. Läbi sli.do keskkonna saavad kõik osalejad aidata tunni fookust ja teemasid seada. See on hea võimalus tuua distantsõppesse veidi vaheldust ja õppida iseseisvalt tõhusamalt õppima

Esimese koolitunni tõhusast õppimisest viivad läbi Tallinna ülikooli haridusteaduste eksperdid Grete Arro ja Kriste Talving. Õppetund kestab 60 minutit ning on hiljem ka järelvaadatav haridus- ja teadusministeeriumi Youtube’i kanalis ning Inspira kanalis Telia TV-s ja veebis. Õpilased on kuni kolmapäeva, 1. aprillini oodatud vastama tunnis arutlusele tulevatele küsimustele sli.do keskkonnas (kood: opitargalt).

Arro ja Talving toovad välja, et õppimist vaadatakse sageli justkui millegi „ära“ tegemise, mitte samm-sammult oma arusaamade, teadmiste, mõistmise ja oskuste süvendamise ning lihvimisena, mida see võiks olla. „Õppimise mõte ei ole näida tark ja tubli nõutud ülesannete ärategemisel, vaid otsida iga päev võimalusi, mis kasvatavad intelligentsust. Õppimise viisidele on vaja pöörata teadlikku ja järjepidevat tähelepanu selleks, et õppimine oleks sisuline ja õpitu salvestuks pikaajaliselt. Nii nagu kõike muud, on ka õppimist vaja õppida ja õpetada,“ selgitavad Talving ja Arro.

Kriste Talving on Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi õpetajakoolituse arendaja ja õppejõud ning Pärnu Vanalinna põhikooli õpetaja. Grete Arro on Tallinna ülikooli haridusteaduste instituudi teadur ja õppejõud.

Praktiline info

•         Igal neljapäeval kell 11.

•         Otseülekanne haridus- ja teadusministeeriumi Youtube’i kanalis https://youtu.be/UWiXqW-_E5c.

•         Otseülekanne Inspira kanalis Telia TV-s ja Telia veebis https://www.teliatv.ee/.

•         Sli.do keskkond küsimuste esitamiseks ja vastamiseks, kood opitargalt https://www.sli.do.

•         Üritus Facebookis https://www.facebook.com/events/2995110600554420/.

•         Tehnoloogiagrupp https://www.facebook.com/groups/278900333094971/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!