Õpetajate Leht 20. märtsil

18. märts 2020 - Kommenteeri artiklit

Õpime distantsilt õpetama

Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks on alates 16. märtsist kõik koolid üle viidud distantsõppele. Oleme eriolukorras esimest korda ja ühtviisi on õpipoisi rollis õpilased, õpetajad, koolijuhid ja lapsevanemad. Kui hästi me arvutipõhise õppega hakkama saame? Kuidas tõhusalt õpetada ja õppida? Õpetajate Leht vahendab koolide kogemusi-soovitusi ja asjatundjate nõuandeid, mis võiks aidata õpetajatel veelgi nutikamaks saada ja võtta kriisist positiivse.

Lasteaiad eriolukorras veel töötavad

Mõnes omavalitsuses on suletud ka lasteaiad ning töötavad vaid valverühmad. Paljud lasteaiad on siiski ka eriolukorra ajal avatud, kuigi lapsi on seal väga vähe. Lasteaedades kehtivad ranged hügieenireeglid, ära on jäetud huviringid ja üritused edasi lükatud. Väga keeruline on tekkinud olukord algklassiõpilaste vanemate jaoks. Kuidas korraldada elu, kui laps jääb üksi koju?

„Noored kooli“ meelitab ka „vanemaid“ noori

Kolmekordne vanaema Jana Adari hüppas „Noored kooli“ ree peale oma viiekümnenda sünnipäeva eel, pagasiks rikkalik elu-, õpi- ja töökogemus. Adari soovib, et temaga mullu kooliteed alustanud Puhja jütsidel säraks silm ka järgmistes klassides.

Kas saatan kannabki Pradat? 

Miina Härma gümnaasiumi 12. klassi õpilasel Annabret Helena Järvel õnnestus pääseda tööpraktikale Londoni moenädalale ja näha, milline on glamuurse maailma kulissidetagune.

50 aastat lasteaiaõpetajana – kuidas see on võimalik?!

Lasteaias töötamise retsept on lihtne: armasta lapsi ja oma tööd ning mine tööle rõõmuga. Lapsed annavad palju energiat ja hoiavad hinge noorena, usub õpetaja Mare Värton, kelle jaoks Põlva Lepatriinu lasteaed on olnud juba 50 aastat esimene ja ainus töökoht.

Kuninga tänava koolil on pikaaegne kaasava hariduse kogemus

Paarikümne aasta pikkusest kogemusest ja sellest sündinud uuendusest, mis säästab õpetajat läbipõlemisest, räägivad kooli direktor Urve Krause ja õppealajuhataja Liina Õmblus.

Pärnu kaasav haridus toetub koostööle

Pärnu linna haridusosakonnas on loodud kaasava hariduse spetsialisti ametikoht. Selle inimese ülesanne on koordineerida ja rakendada oma valdkonna tööd linna koolides. Loodud on tegevuskava, mis hõlmab erivajadustega lapsi nii lasteaedades, koolides kui ka huvikoolides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!