Gümnaasiumitel on sisseastumiskatsete läbiviimiseks võimalik kasutada uudset e-sisseastumistesti

15. apr. 2020 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Innove koostab Tartu gümnaasiumide ühiskatsete jaoks e-testi, mida on soovi korral ka teistel koolidel võimalik kasutada.

Innove uuringute ja arenduskeskuse juht Aimi Püüa tänab Tartu koole initsiatiivi eest. „Ühiselt saame teha digiteemades sammu edasi ning sel aastal on esmakordselt võimalus koolidel kasutada innovatiivset sisseastumise e-testi,“ tõdeb Püüa ja julgustab ka teiste piirkondade gümnaasiume pakutavat võimalust kasutama.

E-sisseastumistest koosneb matemaatika ja eesti keele ülesannetest ning toimub eksamite infosüsteemis (EIS).  E-testi on võimalik läbi viia nii distantsõppe vormis, st kodus kui ka klassiruumis. Testi ülesanded on koostanud Tartu õpetajad. Innove digiteerib ülesanded ning aitab testi läbi viia, tagades seeläbi testi ühetaolisuse ja kättesaadavuse.  
Koolidel tuleb oma huvist e-sisseastumistesti kasutada teada anda e-aadressil sisseastumine@innove.ee hiljemalt 30. aprilliks. Innove esindaja võtab e-testi kasutada soovivate koolide juhtidega ühendust.  


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!