Ootame õpilasi üle Eesti tudengeid varjutama Zoomi keskkonna vahendusel

27. apr. 2020 MTÜ Tagasi Kooli - Kommenteeri artiklit

Alates tänasest saavad gümnaasiumi õpilased ja teised huvilised tulla 45 minutiks tudengivarjuks Tallinna ülikooli üliõpilastele Zoom platvormi vahendusel. Üliõpilased on välja pakkunud ligi sada kohtumise aega ning õpilastel on võimalus online’is tutvuda 28 Tallinna ülikooli erialaga. Osalemiseks tuleb valida sobiv eriala ja tudengivarjutamise aeg Tagasi Kooli lehelt.

Tallinna ülikooli üliõpilaskond ja algatus Tagasi Kooli lõid käed, et tuua eriolukorrast sõltumata õpilasteni võimalused tutvuda Tallinna ülikooli erialadega. Tallinna ülikooli üliõpilaskonna tudengivarju nädala projektijuht Lydia Kurus rääkis: „Eriolukord on sundinud meid kõiki olukordi ümber hindama, õppima ja kiiresti reageerima. Tudengivarju nädal ei ole selles osas erand.“ Ta lisas: „Vajadus info järele pole õpilastel kusagile kadunud, mistõttu selle asemel, et tudengivarju nädal ära jätta, soovisime varjutamise koostöös Tagasi Kooliga ümber mõtestada ja kutsume kõiki õpilasi osalema.“ Tudengivarjutamise eesmärk on anda infot õpilastele teadlike õppimise valikute tegemiseks.
Tagasi Kooli algatuse juht Teibi Torm rõõmustas koostöö üle: „Meil õnnestus koos üliõpilasesindusega vähem kui kahe nädalaga projekt ja veebikeskkond valmis saada.“ Torm lisas: „See kogemus näitab, kui palju potentsiaali on online-võimalustes ning kuivõrd paindlikud saame olla, et anda õpilastele ajakohast infot.“ Üliõpilased on juba oma kutsed Tagasi Kooli keskkonda lisanud ja õpilastel on vaja ainult sobiv eriala valida.
Tallinna ülikooli suhtekorralduse 3. kursuse tudeng Rando Aljas on valmis tudengivarje võtma. „Mina tegin oma valiku eriala valikul just tänu tudengivarjutamisele!“ ütles Aljas ja lisas: „Tänu sellele, et tudengivarjutamine toimub e-keskkonnas, saan ma pakkuda kaheksat aega kaheksal päeval.“ Aljas loodab, et ka õpilased on avatud uutmoodi võimalustele: „Sellisel moel tudengivarjutamine saab kindlasti olema väga põnev ka varjudele, sest e-keskkonnas kohtumine annab võimaluse küsida ja uurida asjade kohta, mida võib-olla ei julgeta silmast silma küsida.“
27.04–10.05 ootavad Tallinna ülikooli tudengid gümnaasiumiõpilasi ja teisi huvilisi 45-minutistele tudengivarju kohtumistele Zoomi keskkonnas. Sobivad eriala ja tudengivarjutamise aja leiab Tagasi Kooli lehelt. Rohkem infot leiab ka Facebooki üritusest. Zoomi tudengivarjutamist korraldab Tallinna ülikooli üliõpilaskond koostöös MTÜ Tagasi Kooliga.Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!