Õpetajate Leht 17. aprillil

16. apr. 2020 - Kommenteeri artiklit

Kuidas erivajadusega õpilased distantsõppega hakkama saavad?

Koolide hinnangul on suurem osa õpilasi ja nende vanemaid üsna hästi hakkama saanud. Muret teevad lapsed, kes ei tule iseseisva õppimisega toime ning kellel ei ole loota ka vanemate abi, samuti õpilased, kellel on tekkinud käega löömise tunne ja kes kipuvad ära kaduma. Leitakse, et erivajadusega õpilase jaoks, kes vajab rohkem tuge, on digiõpe siiski üks võimalus, mitte ainuõige lahendus.

Vajadusel võib ERM-ist saada ka laatsaret

Eesti Rahva Muuseumi direktori Alar Karise arvates on kultuuriministeeriumil just nüüd õige aeg uurida, milliseid kultuuriasutusi eelistavad inimesed pärast pandeemia lõppu külastada ja kas on oodata muutusi kultuuri tarbimise senistes mustrites. Teadmine võiks aidata ka valitsuse toetuspakette paremini suunata.

Õppimiskirg ja südikus aitavad vormis püsida

Eesti võõrkeeleõpetajate liidu juhatuse esimees Ene Peterson tähistas 14. aprillil 70. sünnipäeva. Ta on südikuse etalon, kelle entusiasm ja optimistlik meel on eeskujuks, mis nakatab ja tõmbab inimesed käima.

Läti ülikoolis kõlab eesti keel

Läti ülikooli eesti keele lektor Reti Könninge õpetab oma emakeelt soome-ugri filoloogidele ja valikainena teistelegi, kes peavad meie keelt eriliseks ja põnevaks.   


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!