Õppematerjale tänavakunsti kujunemisloost

17. apr. 2020 Salme Kulmar tänavakunsti uurija - Kommenteeri artiklit

Minu loodud tänavakunsti õppematerjal on loodud põhikooli- ja keskkooli õpetajatele. Õpetaja saab kasutada selle teema tutvustamiseks ka slaidiprogrammi:

Tegutsen tänavakunsti vallas 2012. aastast. Korraldan väikelinnadele suunatud tänavakunsti festivali Rural Urban Art ning tänavakunsti ekskursioone ja töötubasid Pseudo Toursi kaudu.

2016. aastal koostasin Tartu ülikoolis kunsti-, käsitöö- ja kodunduse pedagoogikaõppe magistritööna õppematerjali „Tänavakunsti kujunemislugu“, mis avab grafiti ja tänavakunsti ajaloo ning tutvustab kasutatavaid tehnikaid. Materjalis on ka mitmeid praktilise töö ülesandeid.

Õppematerjal räägib tänavakunsti kujunemisest rahvusvahelisel tasandil, Eesti tänavakunstist eraldi juttu ei ole. Sealjuures on tegemist siiski ülevaatliku materjaliga, mis on illustreeritud rohkete näidete ja mitme videoga. Leian, et kuna tänavakunsti temaatika on tänapäeval rahvusvahelisel tasandil nõnda aktuaalne, on noortel kasulik tunda antud kunstivormi tekke- ja loomispõhjuseid.

Minu tänavakunstiteemalise magistritööga saab tutvuda Academia keskkonnas https://www.academia.edu/25632199/Magistritöö_Tänavakunsti_ kujunemislugu_.

Alates leheküljelt 34 algab tunnis ettekantav osa, mida illustreerib PowerPointi esitlus.

Loodan, et tänavakunsti teema pakub õpetajatele huvi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!