Rahvusarhiiv jätkab uurijatundidega virtuaalselt

6. apr. 2020 Rahvusarhiiv - Kommenteeri artiklit

Eriolukorra tingimustes jätkab rahvusarhiiv uurijatundidega virtuaalselt.

Esimene virtuaalne uurijatund toimub 8. aprillil kell 15 ja seal tutvustame rahvusarhiivi uut ühisloomekeskkonda „Vabadussõda“.

Vastse ühisloomeprojekti aluseks on kaks allikaliiki: teenistuskirjad kogu teenistuskäigu kirjeldusega (sh leidub allikais maakonniti lünki) ning sõjaväeosade arhiivides leiduvad nimekirjad ja käskkirjad.

Vabatahtlike abiga saame muuta arhiiviainese otsitavaks ja loome andmebaasi sõjas osalenud sõduritest koos viidetega originaaldokumentidele.

Projekti tulemusena tekib tööriist, mida saab kasutada nii Vabadussõja ajaloo uurimisel kui ka perekonnalooga tegelemisel.

Uurijatunnis antakse detailne ülevaade andmete sisestamisest ja otsimisest, samuti on igal huvilisel võimalik esitada küsimusi ühisloome algatajale ja teema parimale asjatundjale Ivar Kaigule.

Virtuaalne uurijatund toimub Zoomi keskkonnas. Osalemiseks on vajalik internetiühendusega arvuti, kõlarid ja mikrofon.

Rohkem infot ja registreerumine http://www.ra.ee/virtuaalne-uurijatund-8-aprillil-vabadussoja-uhisloome-tutvustus/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!