Selgusid õpilasleiutajate konkursi eriauhindade saajad

27. apr. 2020 Eesti Teadusagentuur - Kommenteeri artiklit

Selgunud on õpilasleiutajate riikliku konkursi eriauhindade saajad.

Kokku kümme asutust ja organisatsiooni annavad välja eriauhinnad 26 tööle.

Kaks eripreemiat saavad Lümanda põhikooli 9. klassi õpilane Gert Lonks ja Ülenurme gümnaasiumi 2. klassi õpilane Konrad Saal. Gert leiutas ja ehitas valmis seadme Fasty, mis aitab kodus kasutatavaid seadmeid sisse lülitada täpselt sellisel kellaajal ja kuupäeval, nagu ise soovime. Konrad mõtles välja anduri jalgratturitele ja jalakäijatele, mis annab ehmatuse vältimiseks ennetavalt märku selja tagant mööduvast ratturist või jalakäijast.

Lisaks pälvisid oma leiutistega eriauhinnad Elizabeth Tamson (Pärnu Kuninga tänava põhikool), Liisbet Okatova (Tamsalu gümnaasium),  Siena Tikk (Gustav Adolfi gümnaasium), Peeter Kuusik (Põltsamaa ühisgümnaasium), Mihkel Karus (Tartu Tamme gümnaasium), Renet Riitsalu (Tõrva gümnaasium), Juhan Mändla (Tallinna 21. kool), Ruudi Seppel (Pärnu Vanalinna põhikool), Keron Palmiste (Tallinna Laagna gümnaasium) ja Andre Jalajas (Põltsamaa ühisgümnaasium).

Neile lisaks saavad eriauhinnad kõik nooremas vanuserühmas riikliku preemia saanud õpilased.

Eripreemiad annavad välja Ameerika Ühendriikide suursaatkond Eestis, kuninglik Taani saatkond, Eesti rahvusringhääling (Lasteekraan), majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, patendiamet koostöös Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooniga (WIPO), Tallinna tehnikaülikooli Mektory tehnoloogiakool, Energia Avastuskeskus, Lottemaa teemapark, laste teadusajakiri Minu Maailm ja Eesti Post.

Kõik konkursi preemiasaajad koos eriauhindade saajatega


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!