Tasuta veebiloeng „Euroopa ühendamine ja globaalsed kriisid“

29. apr. 2020 Marek Järvik TÜ teaduskooli arendus- ja koostöö peaspetsialist - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 6. mail kell 11 toimub tasuta veebiloeng, milles dotsent Kaarel Piirimäe räägib Euroopa ühendamisest ja globaalsetest kriisidest.

Kuulama oodatakse ennekõike gümnaasiumiõpilasi, ent ka kõiki teisi ajaloo- ja ühiskonnahuvilisi.

Sel aastal tähistatakse 9. mail toimuvat Euroopa päeva koroonaviirusest tingitud eriolukorrast tulenevalt tagasihoidlikumalt kui tavaks. Samas väärib meenutamist, et just tänavu täitub Euroopa ühendamisele aluse pannud Schumani deklaratsioonist 70 aastat. Selle ajaloo mõistes murrangulise sündmuse tähistamiseks toob Tartu ülikooli teaduskool 6. mail huvilisteni ajalooloengu „Euroopa ühendamine ja globaalsed kriisid”, mis seob kaks aktuaalset päevateemat.

Tartu ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituudi uusima aja dotsent Kaarel Piirimäe (PhD) võtab loengus luubi alla Euroopa ühendamisele viinud ajaloolised sündmused, analüüsides käesoleva koroonapandeemia valguses 20. sajandi esimese poole globaalsete kriiside, nagu 1929. aastal alanud suure depressiooni ja kahe maailmasõja, mõju integratsiooniprotsessile.

Loeng kestab umbes 30 minutit, millele järgnevalt saavad huvilised küsida dotsent Piirimäelt selgitavaid küsimusi.

Tasuta ajalootund toimub kolmapäeval, 6. mail algab kell 11 ja seda on oodatud kuulama ennekõike gümnaasiumiõpilased, ent samas ka kõik teised ajaloo- ja ühiskonnahuvilised.

Loengut saab jälgida aadressil https://bit.ly/3bW8MJn. Avanevas aknas valige „Watch on the web instead / Vaata hoopis veebis“ ning seejärel „Join anonymously/Liitu anonüümselt“.

Veebipõhine ajalootund korraldatakse Microsoft Teamsi keskkonnas ning see on jätk 13.–17. aprillini toimunud teaduskooli videoloengute nädalale (teaduskool.ut.ee/videoloeng).

Videoloeng toimub koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga ning on osa selleaastase Euroopa päeva ürituste sarjast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!