Üleskutse: aita tuleviku haridusloolast!

2. apr. 2020 TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseum - Kommenteeri artiklit

„Koroonaajastu“ on meid kõiki sundinud oma elukorraldust muutma. Praeguseks on igapäevaelu enamiku jaoks uue rütmi juba leidnud, olgu siis tegemist lapsevanema või koolijuhi, õpilase või õpetajaga. Pedagoogid ja haridustehnoloogid on pidanud ilmutama nutikust, leidmaks käigu pealt uusi tehnilisi lahendusi ja õpetamismeetodeid, põnevaid õppeülesandeid … Ühel hetkel jääb see kõik seljataha, sest elu pakub uusi väljakutseid.

Siit ka üleskutse TLÜ Eesti pedagoogika arhiivmuuseumilt: hea õpetaja, aita meil kokku koguda erilisi/huvitavaid/nutikaid koduülesandeid üle Eesti, et tuleviku haridusloolastel oleks, mille üle imestada. Ehk oled välja mõelnud toredaid kodutöid keemias või botaanikas, kiiksuga ülesandeid maateaduses või matemaatikas? Meid huvitavad ka loov- ja loometööd: joonistused ja fotokollaažid, videoklipid, jubejutud ja sketšid, oodid, itkud ja haikud, olgu siis tegemist hetkelise mõttevälgatuse või pikema mõttetöö ajel sündinud oopusega. See oleks omalaadne sõnum järeltulevatele põlvedele: me oleme leidlikud, sest igale probleemile on lahendus, sageli mitu!

Neilt, kes soovivad korjetöös kaasa lüüa, ootame e-saadetisi aadressil epam@tlu.ee. Kindlasti peaks lisama enda ja õpilase kontaktandmed (nimi, kool, klass, e-aadress, telefon) ning märke õpilase nõusoleku kohta (kas tema töö on edastamiseks ja arhiivifondis säilitamiseks või ka avalikult digitaalarhiivis kuvamiseks). Osalejatele korraldame tänuürituse, kui ajad ja olud seda taas lubavad.

Leia meid ka Facebookist – igal nädalal postitame midagi põnevat endisaegade koolist, õpetajatest, haridus- ja kultuuritegelastest.

Täpsem info:

Ene Luka, haridusloo spetsialist

Tel 506 7861

eneluka@tlu.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!