Võimalused lisada õpilaste kodusesse õppesse põnevust

22. apr. 2020 - Kommenteeri artiklit

Selle õppeaasta viimane veerand ei ole enam kaugel ning ka see jätkub suuremas osas kõigi jaoks distantsõppel. Haridusalgatus „Tagasi kooli“ pakub võimalusi, mida aprilli ja mai jooksul veel õpilastega ette võtta – kohtumised külalisõpetajatega, e-külalistunnid, Tallinna ülikooli tudengite varjutamine ning osalemine maskitalgutel!

1. Kutsu külalisõpetaja Zoomi vahendusel tundi andma.

Distantsõppe raames kutsume õpetajaid veel selle õppeaasta viimasel veerandil, aprilli ja mai jooksul kaasama online-koolitundidesse külalisõpetajaid Zoomi keskkonna kaudu. Just praegu on väga hea aeg külla kutsuda põnevaid inimesi, sest paljud on valmis leidma 45 minutit oma ajast, et olla toeks õpetajatele ning rääkida õpilastele oma lugu või õpetada mõnda eluoskust. Lisa kutse külalisõpetajatel Tagasi Kooli lehel.

2. Võimalus 7.‒12. klassi õpilastele olla tudengivarjuks Tallinna ülikooli üliõpilasele.

27.04‒10.05 ootavad Tallinna ülikooli tudengid 7.‒12. klassi õpilasi 45-minutistele tudengivarju kohtumistele Zoomi keskkonnas. Õpilased saavad kohtumistel küsida küsimusi nii õpingute sisu, sisseastumise kui ka laiemalt ülikoolis õppimise kohta ning osaleda ka loengutes. Osalemiseks tuleb õpilastel valida endale sobiv eriala ja tudengivarjutamise aeg Tagasi Kool lehelt. 

Palun jaga infot oma 7.‒12. klassi õpilastele ning kutsu nad liituma ka Facebooki üritusega. Zoomi tundengivarjutamist korraldab Tagasi Kooli koostöös Tallinna ülikooli üliõpilaskonnaga. 

3. E-külalistunnid aprillis ja mais

Tagasi Kooli YouTube’i otseülekandes toimuvad e-külalistunnid jätkuvad kooliaasta lõpuni. Sul on võimalus järgmistel nädalatel tuua oma 7.‒12. klassi õpilasteni ka demokraatlike väärtusi õpetavaid e-külalistunde, mis heidavad pilgu Eesti sõjaajaloole, II maailmasõjas osalenud inimeste lugudele ning rahvusvahelisele koostööle kriisiolukorras. Näiteks saab osaleda välisminister Urmas Reinsalu tunnis, mis keskendub Eesti rollile praeguses kriisiolukorras, või Jaak Juske tunnis, mis räägib Gustav Adolfi kooli näitel võõrvõimude kultuuripärandist Eestis. Loodukaitse eksperdilt Silvia Lotmanilt on võimalus  kuulda, kuidas oma käitumisharjumusi muutes saame aidata uusi pandeemiaid ära hoida.

Rohkem infot tulevaste tundide kohta leiab Tagasi Kooli Facebookist ürituste alt või registreerimisvormilt

Kõik seni valminud 177 e-külalistundi on järelvaadatavad Tagasi Kooli YouTube’i kanalis. Õppetöö läbiviimiseks vajalikud materjalid (juhendid õpetajale ja töölehed õpilastele) leiab kooliastmete kaupa sellest kaustast. 

4Konkurss #KannaMeMaski ootab õpilaste disaini aprilli lõpuni.

Kaitsemaskide valmistamise e-külalistundides kuulutati koos disainerite Mia ja Leela ning moekunstnik Hanna Korsariga välja konkursi #KannaMeMaski, kus oodatakse õpilastelt pilte enda disainitud ja valmistatud kaitsemaskidest. Disainide puhul hinnatakse nende vastavust turvanõuetele ning disaine hinnatakse kolmes kategoorias:

  • kõige leidlikumalt taaskasutatud materjalidest kaitsemask,
  • kõige lahedama disainiga mask,
  • kõige põnevama kujuga kaitsemask.

Pilte valminud disainidest koos autori nimega (pildi pealkirjas) palutakse õpilastel lisada kuni 30.04 SIIA KAUSTA. Konkursi võidutööde autorid saavad endale eespool nimetatud disainerite valmistatud kaitsemaskid, mis kuulutatakse välja 01.05 Tagasi Kooli Facebooki lehel.  

Kaitsemaskidekandmine on koos teiste ennetusmeetmetega kiireim ja tõhusaim viis, kuidas igaüks meist saab aidata kaasa viiruse leviku peatamisele ning tavapärase elukorralduse taastumisele. Algatus „Teeme ära!“ kutsub kodustele maskitalgutele. Näitame eeskuju ning paneme oma kodus valmistatud maskiteod kirja maskitalgutele kuni 2. maini. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!