“Aasta kooli” konkurss ootab kooliperesid osalema

4. mai 2020 Innove SA - Kommenteeri artiklit


Täna stardib „Aasta kool 2020“, kuhu on oodatud osalema kõik Eesti üldharidus- ja kutseõppekoolid. Tänavu saavad koolipered aasta kooli tiitlile kandideerida 27. septembrini. Konkursiks valmistumisel ei tohi eriolukorra ajal koguneda ja õpilastel tuleb tegevusi esmalt planeerida interneti vahendusel.

Juba kolmandat aastat korraldavad Innove ning haridus- ja teadusministeerium koostöös ERR-iga kõige lahedama kooli konkurssi. Innove peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul on konkursi eesmärk näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes. „Projekt annab võimaluse tuua esile Eesti koolide positiivseid omadusi – erilist ja innovaatilist õpikeskkonda, põnevaid õpetajaid, aktiivseid õpilasi, meeldivat suhtluskeskkonda ning kõike muud, mida koolipere ise oluliseks peab,“ rääkis Ratas.

Sel aastal on märtsis alanud distantsõppe tõttu konkursi üks võtmefookus digilahenduste kasutamine õppetöös. „Käesoleva õppeaasta lõpp annab veel hea võimaluse talletada distantsõppe tegevusi ja tuua välja häid praktikaid, mida ka tulevikus õppetöös kasutada. Soovime märgata ja tunnustada neid kooliperesid, kes on meie tänasest olukorrast leidnud nutikaid viise, kuidas õppetöö edukalt toimima panna, ja digilahendustest on saamas pigem normaalsus kui erand,“ lisas Ratas, rõhutas, et ka õpilastel tuleb konkursil osalemise ettevalmistustega alustada interneti vahendusel. Kokku saada ja plaanid ellu viia saab siis, kui koroonaviirusest tingitud piirangute leevendamisega seda lubatakse.

Konkursil osalemiseks tuleb kooliperel saata 27. septembriks aadressil aastakool@innove.ee video, mille sisust tuleb selgelt välja inspireeriv ja innovaatiline õpikeskkond, kus digilahendused leiavad iga päev kasutust. Täpsemat infot konkursil osalemise ja tehniliste tingimuste kohta www.innove.ee/aastakool2020.

Aasta kool 2020 selgub žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Võitjakool avalikustatakse 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!