Eesti kunstimuuseum kutsub koolijuhte ja õpetajaid muuseumihariduse infopäevale

21. mai 2020 Eesti Kunstimuuseum - Kommenteeri artiklit
Muuseumihariduse infopäev Kumu kunstimuuseumis. Foto: Helen Melesk

Eesti kunstimuuseumi üle-eestiline muuseumihariduse infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ toimub 27. augustil kella 10–17 veebi vahendusel.

Veebiseminaril tutvustavad muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning annavad soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid haridust eri ainevaldkondades toetada. Olgu selleks e-tund, virtuaalne ekskursioon või autentne muuseumikülastus.

Päeva avaloengul selgitab ja näitlikustab ajuteadlane Jaan Aru virtuaalse mõju reaalsele. Päeva teises pooles arutleb, Tallinna reaalkooli õppealajuhataja ja keemiaõpetaja Martin Saar kevadise koduõppe järelkaja ning e-õppe teemadel. Loengud toimuvad Eesti kunstimuuseumi kodulehe ja muuseumihariduse infopäeva Facebooki-ürituse vahendusel. Veebiseminari 25-minutilistel sessioonidel tutvustavad muuseumid terve päeva vältel oma haridusprogramme eri vanuseastmete õpetajatele. Töötoaga saab liituda lingi kaudu, mis saadetakse eelregistreerunud osaleja e-aadressil.

Eesti kunstimuuseumi haridustöö arendaja Signe Siim kommenteerib otsust korraldada infopäev sel aastal virtuaalselt: „Kultuuriministeerium on ju kuulutanud 2020. aasta digikultuuri aastaks ja arvestades, kui kiiresti tuli sel kevadel üle minna kultuurielamuste ja haridusprogrammide pakkumisele veebis, siis oleme otsustanud sellel lainel püsida ka infopäeva korraldades. Meil on veebiseminari vormis võimalik jõuda iga huvitatud õpetajani üle vabariigi, tutvustada pea paarikümne muuseumi materjale e-õppe näitlikustamiseks ning kaasavaks muutmiseks.“

Infopäeval osalevad Eesti kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A. H. Tammsaare muuseum Vargamäel, Eesti ajaloomuuseum, Eesti arhitektuurimuuseum, Eesti loodusmuuseum, Eesti maaelumuuseumid, Eesti meremuuseum, Eesti spordi- ja olümpiamuuseum, Eesti vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa muuseumid, okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna linnamuuseum, Tartu ülikooli muuseum jt.

Eesti kunstimuuseum on üle-eestilist muuseumihariduse infopäeva õpetajatele ja koolijuhtidele korraldanud alates 2017. aastast. 

Info ja kava kodulehel 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!