eTwinning ühendab Euroopa õpetajaid ja õpilasi

8. mai 2020 - Kommenteeri artiklit
Kuressaare Vanalinna kooli õpilaste majanduskaart on koostatud eTwinningu töö käigus distantsõppe ajal.

eTwinningu platvorm on pakkunud koolidele juba 15 aastat distantsõppe võimalusi ehk tegutsemist e-projektide vormis.

eTwinninguga on liitunud 800 000 õpetajat üle Euroopa, aga ka Euroopa naaberriikidest (Ukraina, Tuneesia, Moldova jne). Eestist on eTwinninguga liitunud pea 5000 õpetajat ja kõik nad kaasavad ka õpilasi oma projektidesse.

Viirusest tingitud eraldatuse ajal peavad eTwinningu õpetajad omavahel ühendust ja teevad koostööd grupis „eTwinning kodus: eTwinning suletud koolide toetamiseks“, kus viiakse läbi veebiseminare, levitatakse õpetajate kogemusvideoid, jagatakse praktilisi soovitusi, olgu nendeks kuulsate maalide taasloomine kodustes tingimustes, õpilaste distantsõppe päevaplaanide visualiseerimine, ühislugemine veebis või liikumine GPS-i abil vabas looduses.

Selles eTwinningu grupis on jaganud oma kogemuslugu ka Kuressaare Vanalinna kooli õpetaja Ülle Kreos, kes on kasutanud oma koolis distantsõppe läbiviimiseks eTwinningu projektide veebivahendeid. Näiteks on tema õpilased teinud lindude rände interaktiivseid kaarte, koostanud ingliskeelseid plakateid närvisüsteemi häiretest jpm. Kõik need tööd on kogutud e-raamatusse ja jagatud neid projektipartneritega Hispaaniast.

On ootuspärane, et eTwinningust leiab ka koroonakriisi teemalisi õpiprojekte. Lähemat infot leiab veebilehelt etwinning.net, samuti www.hitsa.ee/etwinning, https://bit.ly/etwinninguveebiseminar.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!