Gümnaasiumipürgijad tegid eile uudset e-sisseastumistesti

19. mai 2020 SA Innove - Kommenteeri artiklit

Koostöös Tartu koolidega digiteeris Innove gümnaasiumidesse sisseastumiskatsete läbiviimiseks testid, mille võtsid kasutusele kokku 20 gümnaasiumi üle Eesti. Eile tegi e-sisseastumistesti gümnaasiumisligi 3000 õpilast.
Testi loomise algatasid viis Tartu kooli, kuhu toimusid eile ühised e-sisseastumiskatsed. Hugo Treffneri gümnaasiumi, Miina Härma gümnaasiumi, Tartu Jaan Poska gümnasiumi, Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumi ja Tartu Tamme gümnaasiumi kandideerib kokku üle 1600 õpilase, kes eksamite infosüsteemis (EIS) lahendasid matemaatika ja eesti keele e-ülesandeid.

Tartu Jaan Poska gümnaasiumi direktori Helmer Jõgi sõnul tekkis eriolukorrast tingitud vajaduse pinnalt Tartu gümnaasiumide ja Innove vahel viljaka koostööna edumeelne lahendus gümnaasiumikatseteks. „Loodan, et selle aasta erandist saab järgnevateks aastateks norm ja pabertestid kaovad peagi ajalukku,“ tõdeb Jõgi.

Lisaks ülaltoodud viiele koolile kasutasid Tartu koolide ja Innove koostöös ning HITSA toel valminud testi eile veel 15 gümnaasiumi üle Eesti. Nende seas olid Tallinnas kolme kooli ühiskatsed korraldanud Jakob Westholmi gümnaasium, Kadrioru saksa gümnaasium ja Tallinna ühisgümnaasium. Lisaks kasutasid testi veel viis Tallinna gümnaasiumi. Uudsete e-sisseastumistestide sooritamisega pääseb ka Võnnu, Luunja ja Kallavere keskkooli, Kanepi, Tamsalu ja Rapla gümnaasiumi ning Keila kooli.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!