Ministeerium viib koolidesse ja lasteaedadesse veelgi rohkem eestikeelseid õpetajaid

6. mai 2020 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeeriumi kaks aastat väldanud katseprojekti „Professionaalne eestikeelne õpetaja vene õppekeelega rühmas“ on saanud väga positiivset tagasisidet nii lasteaedadelt kui ka lastevanematelt. Ministeerium on eraldanud miljon eurot, et tänavu oleks võimalik alustada sarnase projektiga ka algklassides. 

„Esimesed projektis osalenud venekeelsed lasteaiarühmad lõpetavad juba lasteaia ning näeme, et nende laste eesti keel on jõudsalt arenenud,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Eestikeelne lisaõpetaja on olnud suureks toeks ja sellepärast soovime sellised õpetajad tuua ka  1. ja 2. klassi.“   
Projektis, mis on võimaldanud venekeelsetel lasteaedadel palgata lisaks olemasolevatele töötajatele rühmadesse juurde ühe eestikeelse lisaõpetaja, on seni osalenud 25 lasteaeda  83 rühma ja 1660 lapsega. Sel aastal ootab ministeerium lisaks lasteaedadele projektiga liituma ka esimesi ja teisi klasse vene õppekeelega koolidest ning eesti õppekeelega koolidest, kus seistakse silmitsi mitmekeelse õppe proovikividega. 
Kandideerida saavad koolid, kus esimeses ja teises klassis õpib ühes klassis vähemalt kümme muu emakeelega õpilast. Eelistatud on koolid, kes soovivad programmis osaleda vähemalt kahe klassiga. Õpetajate kandideerimisel nii lasteaedadesse kui ka koolidesse on osalemise tingimus väga hea eesti keele oskus ja õpetaja kvalifikatsiooninõuete täitmine.  
Lasteaiad ja koolid saavad projektis osalemiseks sooviavaldusi saata kuni 18. maini. Õpetajatel, kes soovivad asuda tööle venekeelses lasteaiarühmas või 1. ja 2. klassis, kus õpib vähemalt kümme muu kodukeelega last, tuleb avaldus esitada 22. maiks.  
Eestikeelsel õpetajal, kes asub projekti raames tööle elukohast kaugemal paiknevasse kooli, on võimalik taotleda kompensatsiooni transpordi- ja eluasemekulude hüvitamiseks.

Konkursil valituks osutunud õpetajatega sõlmitakse tähtajatu tööleping, neile on tagatud riiklikult kehtestatud õpetaja töötasu ja koolitus alates selle aasta augustist. Ministeerium toetab ka projektiga liitunud lasteaedade ja koolide personali täiendkoolitusi, et toetada programmi toimimist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!