Microsoft Eesti 8000-eurosele stipendiumile saab kandideerida 15. juunini

9. juuni 2020 HITSA - Kommenteeri artiklit

Microsoft Eesti ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldavad konkursi 2020. aasta Microsofti välisõpingute magistristipendiumi väljaandmiseks. Stipendiumisumma on 8000 eurot.

Haritud IT-spetsialistidest on suur puudus ning koostöös HITSA IT-akadeemia programmiga soovib Microsoft kui IT-valdkonna üks suurimaid tööandjaid aidata kaasa uue põlvkonna IT-spetsialistide koolitamisele.

Microsofti välisõpingute magistristipendium on mõeldud ühe andeka magistrandi välisõpingute toetamiseks väljaspool Eestit loodus- ja täppisteaduste valdkonnas või interdistsiplinaarselt eeldusel, et üks kõrgharidusastmetest läbitakse infotehnoloogia valdkonnas. IKT-valdkonna tuleviku suundasid teades soovitab Microsoft välisõpingutel valida õppimiseks Machine Learning, Big Data, Artificial Intelligence, Cloud Computing, Edge Computing, Quantum Computing valdkondadega seotudõppesuuna. Samas ei ole eelnimetatud suuna valik kohustuslik ning seda ei peeta stipendiumi jagamisel eelistuseks ega eelduseks. 

Stipendium on ette nähtud välisülikoolis õppemaksu tasumiseks või õpingutega seotud kulude katmiseks 2020/2021. õppeaastal. Stipendiumile saavad kandideerida kõik Eesti Vabariigi kodanikud või alalise elamisloaga isikud, kes on täitnud magistriõppesse astumise eeldused.

Stipendiumi taotluse esitamise tähtaeg on 15. juuni 2020. Lisainfot saab HITSA kodulehelt. Stipendiumi taotlemise dokumendid esitatakse HITSA konkursiveebis.Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!