Tallinna keskraamatukogu soovitab: Toit ja lapse tervis

12. juuni 2020 Tallinna keskraamatukogu - 1 Kommentaar

Annely Soots (toimetaja)
„Laste toitumine ja tervis“

12 autorit annavad teadusallikatel ja praktilisel kogemusel põhinevaid toitumissoovitusi eri vanuses lastele ning intensiivselt sportivatele noortele. Käsitletakse terviseprobleeme, nagu söömishäired, autism ja liigeseprobleemid, ülekaalulisus, toidutalumatus, ning nendega seotud toitumisharjumusi. Jagatakse soovitusi ja retsepte sellega toimetulekuks ning nippe, kuidas lapsed rõõmuga tervislikku toitu sööksid. Põhjalikumalt vaadeldakse aju tervishoidu ja immuunsuse toetamist.

Karen Le Billon
„Kuidas Prantsuse laste kombel sööma õppida“

Ameerika pere avastab Prantsusmaal kümme toitumisreeglit, mis aitavad kujundada tervislikke toitumisharjumusi. Raamatust saab teada, kuidas Prantsusmaal on koolid ja kogukonnad loonud ühiselt süsteemi, et lapsed saaksid tervislikult toituda. Lapse lemmiktoiduks võib näiteks olla koorekastmega spinat. Siit leiab toredaid mõtteid ja ideid, mida eestlaselgi kinnistada ja meelde tuletada, näiteks, et toit on seltskondlik ja mitte mängimiseks või premeerimiseks. Ühes peatükis kirjeldatakse, miks Prantsuse lapsed ei näksi, teises tuleb välja reegel, et aeglane toit on õnnelik toit. Raamatut on kerge lugeda ja lõppu on lisatud huvitavaid retsepte.

Aet Trisberg
„Eesti laste lemmiktoidud“

Kahe lapse ema on kogumikku kogunud sobilikke toite nii väikelastele kui ka lasteaia- ja koolilastele. Eraldi peatükk on pühendatud allergikute retseptidele. Meeles on peetud ka pidu- ja tähtpäevi ning seejuures on ikka lähtutud toidu täisväärtuslikkusest ja eakohasusest.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Tallinna keskraamatukogu soovitab: Toit ja lapse tervis”

  1. Mati ütleb:

    On ikka üpriski jabur, kui Õpetajate leht avaldab mingit umbluud. Simsoni ja Oja raamatul ei ole mitte mingit teadusliku alust, järgmise Õpetajate Lehes kirjutate kuidas vaktsineerimisest tuleks hoiduda ja kui ohtlik on 5G? Absurdne ju. Äkki geograafia rubriigis kirjutada, et maa on lame?

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!