Kõigisse koolidesse tasuta kätepuhastusjaamad!

28. aug. 2020 Kristjan Arunurm CleanHand OÜ (ZÄP) - Kommenteeri artiklit

Uue kooliaasta lävel mõtlevad „viiruseajastu“ inimesed pingsamalt kui iial varem, kuidas alustada õpinguid ja õpetamist turvaliselt, terveks jäädes. Sestap on kätehügieenilahendusi pakkuv ZÄP käivitanud kampaania „Kool hoolib!“, mille käigus anname kõigile koolidele, kes vähegi soovivad, tasuta kasutusse kolm kätepuhastusjaama.

Kes võinuks veel aasta eest arvata, et kätepuhastusvõimalused avalikus ruumis saavad peagi elementaarseks normiks? Noh, tegelikult meie oma ZÄP-iga olime selles veendunud ammu enne koroonat. Sest me teadsime, et üle 80 protsendi viirusi levib just käte kaudu ja iga päev varitseb meid üle 200 viiruse ning et lihtsaim ja odavaim tervisekindlustus on puhtad käed. Nii kutsusimegi 2018. aasta sügisel ellu missiooni, mille eesmärk on vähendada nakkushaigustest tingitud kahjusid.

Iga tööandja kaotab viirushaiguste tõttu aastas keskmiselt 1574 eurot töötaja kohta. Ja see on ainult ettevõtte arvestatud kaotus – töövõtja ja riigi kulu või saamata jäänud tulu pole seni selgelt välja rehkendatud. Ega koolirahvaga siis lood teisiti ole – otse vastupidi: suurima riski ja kergema levimisega nakkuspinnast kujutavad endast paraku just haridusasutused, seetõttu on hügieeni tagamine neis iseäranis tähtis ning see on ka põhjus, miks ZÄP on võtnud nad erilisse fookusse ja ka hoole alla.

ZÄP kaubamärgi loonud CleanHand OÜ on Tehnopolis inkubeeritav Eesti iduettevõte, mis lisaks avalikus ruumis juba laialt tuntud kätepuhastusjaamadele on välja arendanud nutijaama, mis saadab haldajale aegsasti sõnumeid vedeliku või toiteallika tühjenemisest, ning ka elevust tekitanud kätehügieeni koolitusroboti, mis analüüsib arvuti, kindla valgussagedusega lambi ja kaamera kombinatsioonis väljatöötatud algoritmi abil kasutaja kätepuhastustehnikat ja näitab kätte selle nõrgad kohad. Sest põhiprobleem pole enam kätehügieeni võimaluste saadavuses, vaid eeskätt teadlikkuses ja harjumustes.

Muidugi on mure sageli ka saadavuse kvaliteedis – viirusepaanika laineharjal on kõigemüüjad turule paisanud muuhulgas puskarihaisulisi hägusaid tooteid, mis valmistatud ebakvaliteetsest denatureeritud piiritusest (sisaldavad mh ohtlikku metanooli). Kvaliteetsel antiseptikumil on aga sees ka nahka hooldavad ained, nagu nt glütseriin jms – seda peab oskama küsida või kontrollida.

Vaadake lisa www.zap-in.com või Facebooki-lehelt ZÄP Eesti. Esitage oma tasuta tellimus (tasuda tuleb vaid käteantiseptikumi eest) info@zap-in.com. Ja lisaks kolmele priilt saadavale jaamale on võimalik 20 euro eest kuus jaama kohta ZÄP-i viirustõkkeaparaatide parki koolis laiendada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!