Õpetajate Leht 28. augustil

27. aug. 2020 - Kommenteeri artiklit

Üllatus: õpilased olid digiõppega rahul

Maikuus tehti Põhjamaades ja Balti riikides seitsme riigi õpilaste seas uuring, et selgitada välja, kuidas nad enda arvates tulid toime ja jäid rahule distantsõppega. Rahulolu oli rohkem kui rahulolematust. Õpitulemusi see uuring ei käsitlenud.  

Õppekava koostamise käsiraamat võiks olla igas õpetajate toas

Trükist on ilmunud Edgar Krulli „Õppekava koostamise lähtealused: teooria ja praktika“. Autor ise tituleerib mahuka teose kõrgkooliõpikuks. Käsitluse sügavuse ja laiuse poolest ületab see küll õpetajatudengite tavapäraseid õpivajadusi.

Välistudengid hindavad Eestis õppimist kõrgelt ja jätavad aastas meie majandusse 35 miljonit eurot

Eelmisel õppeaastal räägiti palju välisüliõpilastest ja nendega seotud seadustest. Koroona eel läbi viidud maailma suurima rahvusvaheliste üliõpilaste rahuloluküsitluse International Student Barometer tulemused näitavad, et Eestis õppimisega oli rahul 88% välistudengitest. Rahvusvahelised tudengid on märk meie ülikoolide kvaliteedist, aga avaldavad selget mõju ka Eesti majandusele.

Kooli roll õpilaste heaolus tõusis tagaplaanilt tähelepanu keskpunkti

Kui kevadel kaaluti põhikoolide naasmist kontaktõppele, tõusis ka Soomes avalikku arutellu kooli roll, ja seda mõnevõrra ebaharilikust vaatenurgast. Nimelt hakati õppetöö korraldamise kõrval arutama kooli sotsiaalpoliitilist rolli ja võimet toetada lapsi, kel eluolu keeruline ning oht ühiskonnast välja langeda.

Koolis käimise olulisust sotsiaalsete suhete ja vaimse tervise hoidjana ei tohi alahinnata, kuid on oht, et õpilaste heaolu rõhutamine võib jätta kooli peamise ülesande ‒ õpetamise ‒ vaeslapse ossa. Kooli õlule ei saa panna ülesandeid, mis kuuluvad sotsiaal- ja tervishoiu valdkonda.

Lasteaed koroonalainel

Rannamõisa lasteaia direktor Margit Toomlaid räägib, kuidas töö lasteaias eriolukorra ajal oli korraldatud ning milliseid kogemusi ja õppetunde sellest ajast kaasa võtta.

Tahan. Suudan. Teen

4. ja 5. novembril toimub esimene suur ettevõtlusõppe konverents, mille keskmes on ennastjuhtiva ja väärtust loova noore kujundamine. Konverentsi eelhäälestuseks pakub Õpetajate Leht teemakohaseid mõtisklusi ja soovitusi, kuidas igaüks saab hea enesejuhi kasvamisele kaasa aidata.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!