Uuel kooliaastal uut moodi

28. aug. 2020 Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit
Kui Rae valla Kindluse kool lõplikult valmib, näeb see välja selline. Foto: Rae vald / Kertu Laadoga

HTM-i andmetel algab uus kooliaasta 19 üldhariduskoolile teisiti kui eelmine – mõnes on vähem kooliastmeid, mõni liidetakse lasteaia või teise kooliga, mõni suletakse.

Ida-Virumaal Lüganuse vallas asuvas Sonda koolis on lõppenud 2. astmes õpe. 1. septembrist õpivad lapsed 1.–3. klassis ja jätkab ka lasteaiarühm.

Harjumaa Keila kool, kus on nii põhikool kui gümnaasium, on 1. septembrist liidetud Keila põhikooliga, mis samast kuupäevast lõpetab iseseisvana tegevuse ning on lõpetanud õpilaste vastuvõtu. Keila põhikooli õpilastele jäi võimalus jätkata venekeelse põhihariduse omandamist eesti õppekeelega Keila koolis.

Tallinna Pääsküla gümnaasiumist sai 2018. aastal põhikool. Gümnaasiumi tegevus lõppes tänavu kevadel, kui lõpetas viimane 12. klass.

Kolga-Jaani põhikool sai uueks nimeks Kolga-Jaani kool. Sellega on liidetud Kolga-Jaani Naksitrallide lasteaed ning uus kool jätkab lasteaia-põhikoolina.

Kose gümnaasium Harjumaal liideti tõhustatud ja erituge vajavatele õpilastele mõeldud Kosejõe kooliga, mis lõpetas tegevuse eraldi õppeasutusena.

Lääne-Harju valla Paldiski ühisgümnaasium on liidetud Paldiski põhikooliga, mis lõpetas tegevuse eraldi õppeasutusena.

Surju põhikool Pärnumaal Saarde vallas ühendati Surju lasteaiaga. Uue nimega Surju kool jätkab lasteaia-põhikoolina.

Kavastu lasteaed-algkool Tartumaal Luunja vallas on lõpetanud õppetöö 1. ja 2. kooliastmes ning jätkab lasteaiana.

Tsirguliina kool Valgamaal saab juurde Tsirguliina lasteaia Õnnelind. Kool jätkab endise nimega, kuid nüüd lasteaia-põhikoolina.

Libatse lasteaed-algkool Pärnumaal Põhja-Pärnumaa vallas lõpetas tegevuse 30. juunil. Alates 1. juulist tegutseb samas asukohas Vahenurme lasteaia-algkooli Libatse rühm.

Tegevuse lõpetab kaks täiskasvanute gümnaasiumi. Rakvere TG õpilased jätkavad Rakvere ametikoolis,Võru TG omad Võrumaa kutsehariduskeskuses.

Lääne-Virumaa Vinni valla Põlula kool, kus käisid nii lasteaia- kui esimese kolme astme koolilapsed, lõpetas koolina tegevuse. 1. juulist on selle lasteaiaosa liidetud Pajusti lasteaiaga Tõrutõnn.

Krabi kool Võrumaal lõpetas tegevuse 1. märtsist, kuna tema tegevusluba tunnistati kehtetuks.

Raasiku põhikooliga on liidetud Raasiku lasteaed, mis eraldiseisvana lõpetab tegevuse. Kooli uus nimi on Raasiku kool.

Koolipidaja otsusel lõpetas 1. märtsil tegevuse Mattiase põhikool Harjumaal.

Ainus uus üldhariduskool avatakse 1. septembril Harjumaal Rae vallas – Kindluse kool. See kuni 190 õpilasele mõeldud põhikool valmib etapiti ning sel sügisel hakkavad vastvalminud hoones õppima algklassid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!