Alanud on registreerimine Tartu ülikooli muuseumi Hullu Teadlase VII uurimistööde konkursile „Säästa särtsu!“

23. sept. 2020 Tartu Ülikooli muuseum - Kommenteeri artiklit
Foto: Uku Peterson

Ka sel õppeaastal ootab Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.‒3. klassi õpilasi osalema uurimistööde konkursil.

Tänavuse konkursi teema on elekter ja selle raames saavad lapsed

  • uurida, kust saab elektrienergia alguse, kuidas jõuab elekter koju ja milliseid loodushoidlikke lahendusi elektri tootmiseks olemas on,
  • mõõta kahe nädala jooksul kodus kasutatud elektri hulka nii tavapärase tarbimise juures kui ka säästva tarbimise põhimõtteid järgides,
  • analüüsida mõõtmiste tulemusi ja pakkuda lahendusi, kuidas ärgitada Eesti elanikke elektrienergiat rohkem säästma.

Saadud vaatlus- ja mõõtmistulemused tuleb õpilastel koondada uurimistööks, mille vormi võib valida vastavalt soovile ja võimalustele.
Uurimisprojekti tegevuste ja vaatluste läbiviimiseks tuleb moodustada õpilastest 4‒6-liikmelised rühmad, kes 2020/2021. õppeaasta jooksul vabalt valitud nelja nädala jooksul uurimistöö läbi viivad.
Uurimistööde konkursi esimeses pooles toimub videokohtumine Hullu Teadlasega, mille käigus ta vastab kogunenud küsimustele ja jagab näpunäiteid, kuidas uurimistööd läbi viia ja vormistada. Aktiivsema osavõtuga koolidesse tuleb Hull Teadlane võimalusel ise kohale, et lastega kohtuda. Juba teist aastat pakume osalevate õpilaste juhendajatele toetavaid õppematerjale – näidistunnikavu soovituste ja eksperimentide kirjeldusega konverentsi teemal.
Hullu Teadlase uurimistööde konkursile laekunud töid hindab teadlastest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii. Konkursi lõpetab Hullu Teadlase teaduskonverents 2021. aasta mais Tartu ülikooli muuseumis ajaloolises toomkirikus Toomemäel, kuhu saavad kutse parimate uurimistööde autorid.
Uurimistööde konkursi ajakava:

  • registreerumine konkursile sept‒okt 2020,
  • kohtumine Hullu Teadlasega dets 2020,
  • uurimistööde esitamise tähtaeg 9. apr 2021,
  • konverents, kus esitletakse parimaid töid ja tunnustatakse nende autoreid 7. mail 2021.

Registreeruda konkursile saab kuni 31. oktoobrini SIIN.

Projekti toetavad Eesti teadusagentuur ja Tartu ülikooli teaduskool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!