Bussireis Lätti pakub palju põnevaid elamusi

11. sept. 2020 Sulev Teki - Kommenteeri artiklit
Reisimine on maailmas leviva koroonaviiruse tõttu piiratud, aga koolinoorte avastusretked ei pea siiski vaid Eestiga piirduma. Foto: Go Bus

Ajal, mil reisimine on maailmas leviva koroonaviiruse tõttu piiratud, ei pea koolinoorte avastusretked siiski vaid Eestiga piirduma. Hea võimalus meeldejäävaid elamusi ammutada on bussireis naaberriiki Lätti. Ühest sellisest kogemusest pajatab Go Busi bussijuht Sulev Teki, kel on pikaajaline klassireiside teenindamise kogemus.

Go Busi bussid ja bussijuhid on juba palju aastaid sõidutanud reisihuvilisi üle Euroopa, kus on rooli keerates järjest veedetud nii päevi, nädalaid kui ka kuid. Igal kevadel, kui päike hakkab taas põske paitama, tuleb reisikihk peale ja suur rõõm on viia koolinoori taas maailma avastama.

Sel aastal tuli kevad teisiti. Koroonaviirus sulges riigipiirid ning esimene välisreis õpilastega sai teoks alles suve lõpus. Sihtkohaks valiti Läti, mis on praegusel ajal üks turvalisemaid kohti.

Reisipäeva hommik oli mõnusalt ootusärev. Nii hea tunne oli taas giid bussi võtta ja koolilastele järele sõita. Kooli juurde hakkasid saabuma veel pisut unised noored, keda saatsid aga vägagi elevil lapsevanemad. Kompsud pakiruumi paigutatud ja noored bussi turvarihmadega kinnitatud, võis seiklus piiri taha alata.

Uus ja mugav reisibuss sahistas rataste all rahulikult kilomeetreid Eesti-Läti piiri poole Iklasse. Giid rääkis lastele jutte maast ja ilmas ning tundus, et teda isegi kuulati. Reisiseltskonna näiline rahulikkus asendus aga elevusega kohe pärast piiriületust – jõudsime ju välismaale!

Esimesel reisipäeval oli meil kaks peamist eesmärki: külastada Baltimaade suurimat koobast ning Tarzani seiklusparki, mis on samuti Baltikumi suurim. Noored võtsid pargist kõik, mida võtta andis. Kuue tunniga möllati läbi kõik atraktsioonid ja tundus, et aega jäi ikka väheks. Ees ootas aga juba Riia linn ja ööbimine hotellis.

Teise päeva hommik võttis meid Riias vastu sombusena, kuid see õiget reisiselli ei heiduta. Plaanis oli külastada Riia vanalinna ning loomaaeda, kuid päeva mahtus veel automuuseum ning kehakinnitus Lidos.

Teel vanalinna sõitsime läbi Läti vabadussamba juurest, mida kohalikud ise hellitavalt Mildaks kutsuvad. Nägime ära ka Riia ooperimaja, mille ees seisab Eesti skulptorite valmistatud monument Māris Liepa auks.

Vanalinnas võtsid noored ette väikse jalgsimatka, et saada osa UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva linnaosa vaatamisväärsustest. Riia loomaaia tõmbenumbriks on aga kindlasti kaelkirjakud, keda Eestis näha ei saa.

Pärast põnevat seiklust loomaaias hiilis noormeestele ligi juba väike reisiväsimus, tüdrukud aga soovisid külastada veel automuuseumi. Sinna tasub kindlasti minna, sest seal saab juba põgusal külastusel mõnusa emotsionaalse elamuse – küll ikka vanasti tehti ilusaid asju!

Nii hakkaski teine reisipäev õhtusse veerema. Kehakinnituseks põikasime läbi Lidost, kus on maitsev toit ja lahke pererahvas, ja oligi kätte jõudnud aeg bussinina taas Eesti poole pöörata.

Mida lähemale kodule jõudsime, seda elavamaks noored muutusid. Reisiväsimus oli kui peoga pühitud. Kooli parklas kohtusid vastu tulnud vanematega juba kogemuse võrra rikkamad ja muljetest pakatavad reisisellid.

Loodetavasti jääb see reis noortele kauaks meelde ning inspireerib ka teisi koole bussireise just Lätti ette võtma. Lõunanaaber pakub palju põnevat avastamist ja mälestusi kogu eluks.

Telli buss Go Busist!

E-post tellimine@gobus.ee

Meil on

  • kvaliteetsed ja turvalised bussid,
  • kogenud ja sõbralikud bussijuhid,
  • parim hinna ja kvaliteedi suhe.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!