Eesti Tantsuagentuuri tantsukool – 22 aastat tantsuharidust

25. sept. 2020 Jane Miller-Pärnamägi, tantsuhariduse eestvedaja; Helena Pihel, ETA Tantsukooli õppekava juht - Kommenteeri artiklit
ETA tantsukool pakub mitmekülgset kaasaegset tantsuharidust. Foto: Rūta Pakalne

ETA tantsukool pakub nüüdisaegsetel õppemeetoditel põhinevat tantsuharidust, mis lisaks mitmekülgsele ja süsteemsele tantsukunsti õppele arendab ka üldinimlikke oskusi ja pädevusi. Õppeprogrammis saavad kokku eri tantsustiilid, -tehnikad ja maailmavaated, et kujundada kriitilise mõtlemise ja analüüsivõimega teadlikke ja isikupäraseid noori inimesi.

Eelastmest kuni põhiastme lõpuni on võimalik valida üks põhiõppe suund: klassikaline või kaasaegne tants, mida toetavad järk-järgult õppeastmete kaupa lisaainetena akrobaatika, tantsuline treening, erinevad jazz-tantsustiilid, tänavatants jt. Toetavate õppeainetena lisanduvad improvisatsiooni-, kompositsiooni- ja repertuaariklassid ning tantsijakoolituses kõrvalainetena tantsufilm, tantsuanalüüs, -ajalugu jm.

ETA-st ei tee aga kooli ainult põhjalik õppetöö. Õpilastel on võimalus olla kaasatud kooli arendusse ning realiseerida oma ideid ETA noorteaktiivis. Iga kursuse eestvedamisel ja ühises koostöös toimuvad mitmed õpilaste enda algatatud sündmused. Lisaväljundeid esinemiseks ja loometööks on mitmeid: omaloominguliste tantsude konkurss „Oma tants“, kontsertetendused ja lavastusprojektid, tantsude õhtu ja muud koostööprojektid (nt ETA õpilased esinevad Rahvusooper Estonia muusikalis „Pipi Pikksukk“, improviseerivad Sally Stuudio interdistsiplinaarses kunstiprojektis Jazzkaarel vms).

Koostöös Vanalinna hariduskolleegiumiga oleme üldhariduskooli liikumisõpetuse aine raames loonud üldhariduskoolide 5.–12. klassidele süsteemse tantsuprogrammi. Õpilased satuvad professionaalsesse tantsukeskkonda ETA ruumides, kus oma ala tegijad tutvustavad vastavalt kooliastmele mitmeid tantsutehnikaid ning julgustavad ise looma ja oma isikupärast liikumisviisi avastama. Toimib igati – mitmed õpilased, kel seni olnud vastumeelne füüsilise treeninguga tegelda, on leidnud tee liikumise juurde. Soovitame rakendada ka teistes üldhariduskoolides.

Jagame hea meelega kogemusi ja teeme koostööd, võta ühendust www.tantsuagentuur.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!