Lugupeetud 1.–7. klassi õpetajad! Kutsume teid koos lastega Vene Teatrisse

25. sept. 2020 Anna Usenko Vene Teatri kirjandusala juhataja - Kommenteeri artiklit
„Imede öö ehk Mänguasjad ärkavad ellu …“ Foto: Nikolai Alhazov

„Muinasjutt tsaar Saltaanist“ (6+)

Suur saal / 1 tund ja 10 minutit

(07.10, 15.11)

Muinasjutt sellest, kuidas poeg isast lahutati, kuidas ta kogu hingest lootis isaga uuesti kohtuda ja kuidas unistused lõpuks täitusid.  Mitmetahulise ja kaasahaarava muinasjutu tõi Vene Teatris lavale Moskva lavastaja Jelizaveta Bondar. 

Puškini värsid on tema tõlgenduses tihedalt seotud Aleksandr Žedeljovi loodud kammermuusikaga, mis on salvestatud parimate eesti muusikute esituses. Lavastus on tegevusrohke, vaatemänguline ja kaunis. Lavastuse stilistika lähtub vanaslaavi müütidest, mis lisab tegevustikule sügavust.

„Parun Münchhauseni seiklused“ (6+)

Väike saal / 55 minutit

(06.10, 16.10, 25.10, 06.11, 22.11, 24.11, 25.11)

„Parun Münchhauseni seiklused“ põhinevad 18. sajandil elanud saksa paruni fantaasiaküllastel jutustustel. Parun von Münchhausen oli tuntud jutuvestja, kes mõtles välja kõige uskumatumaid seiklusi.

Paruni imetabastest seiklustest koosnev atraktiivne lavastus haarab kaasa nii väikesed kui ka täiskasvanud vaatajad. Värvikate luiskelugude autori jutustused, olgu selleks reis kuule või iseenda juukseid pidi soost väljasikutamine, ei jäta ükskõikseks kedagi.

„Imede öö ehk Mänguasjad ärkavad ellu …“ (3+)

(18.11, 15.12, 19.12)

Suur saal / 50 minutit

Maailmas ei ole ilmselt ühtegi inimest, kes ei oleks kuulanud muinasjutte. Muinasjutud jäävad lapsepõlvest saati alati meie kõrvale, meenutades kõige ustavamaid sõpru.

Lavastaja Filipp Loss tutvustab näidendit: „See on lugu mänguasjadest, mis kunagi olid kõige tähtsamad, kuid satuvad keerulisse olukorda, kui nende perenaine nad hülgab. Kuidas sellisest olukorrast pääseda, milliseid takistusi peavad mänguasjad ületama ja kuidas saab neid aidata Jõuluvana oma võluvõimetega.“

Loo tegevus toimub Tallinna tänavatel ja teatri võlumaailma aitab vaatajatel siseneda imekaunis videokujundus.

„Pähklipureja“ (6+)

Suur saal / 1 tund ja 10 minutit

(4., 11., 12., 16., 17., 18., 20., 22., 23., 31.12)

Detsembris esietenduva jõululavastuse „Pähklipureja“ toob lavale Moskva noor lavastaja Irina Kondrašova, kes ütleb selle tutvustuseks: „Ma soovin lavastuses säilitada Hoffmanni jutustuse originaalteksti, mis on väga südamlik ja toob meisterlikult esile muinasjutulised hea ja kurja arhetüübid. See tekst on juba iseenesest musikaalne. Seetõttu on meie lavastuses palju plastilisi lahendusi ja koreograafiat. Muidugi sünnib ka tõeline jõuluime ning unistused täituvad. Aga mis on üldse unistus? See on segu fantaasiast, unest ja reaalsusest.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!