Musta Kasti seitsmes teatrisügis

25. sept. 2020 Teater Must Kast - Kommenteeri artiklit
Kaija M Kalvet lavatuses „Memm“. Foto: Sasha Heifets

Must Kast pakub sel sügisel teatrielamusi, mis ühendavad meelelahutuse mõtteainega ning mille seas on sobilikku vaatamiseks igale eagrupile.

Lasteaia lõpurühmadele ning algkoolile mängime perelavastust „Ernesto küülikud“, mis viimaste teatripreemiate jagamisel nomineeriti Salme Reegi auhinnale kui leidlik, mänguline ja keskkonnatundlik lastelavastus. Lavastus põhineb Piret Raua samanimelisel romaanil ning jutustab loo töö kaotanud mustkunstnikust. Etendused on novembris ja detsembris Tartus ning oktoobris Kambjas ja Otepääl.

Põhikoolile mõeldes jõuab oktoobris Tallinnas ja detsembris Tartus taas lavale muusikaline noortelavastus „Jõud“. Laulu, naeru ja akrobaatika kaudu räägitakse lugu ühest klassist ja koolikiusust. Põigates viie perekonna ellu, käsitletakse leina, alkoholi, vägivalda ja üksindust teismelise silmade läbi.

Venekeelne noortelavastus „5 grammi“ sõidab novembris külla Tallinna, Tartu, Jõhvi ja Narva põhikoolidele. Aus ja valus monotükk jutustab ühe tavalise noormehe kujunemisest süstivaks sõltlaseks. Lavastus räägib hinnanguvabalt narkootikumide mõjust tarvitajatele ning ühiskonnale.

Keskkooliõpilastele pakub mõtteainet detsembris Tartus ja Tallinnas etenduv „Peks mõisatallis“, mis musta komöödia võttestikus küsib küsimusi eestlase identiteedi kohta. Niisamuti on kõnekas oktoobris ja novembris Tartus ja Tallinnas mängitav muusikal „Evolutsiooni revolutsioon“, mis mõtiskleb täiuslikkuse võimalusest Instagrami filtriteta pärismaailmas.

Sügisel jõuab Musta Kasti lavadele ka kaks gümnasiste kõnetavat uuslavastust. „Memm“ räägib lapselaste ja vanavanemate suhetest, vahekorrast, mis on täidetud nii piiritu õrnuse kui ka täieliku teadmatusega teisest osapoolest. Novembri lõpus esietendub koostöös Paide Teatriga maailmakuulus „Carmen“, Peeter Volkonski lavastus Bizet’ muusikale. Mis juhtub, kui ooperit esitavad draamanäitlejad, kellel puudub klassikalise laulu kool ning kellest mõned ei pea rangelt võttes viisigi?

Lavastuste „Jõud“, „5 grammi“, „Peks mõisatallis“, „Evolutsiooni revolutsioon“ ja „Memm“ etendustele järgnevad vestlusringid koos trupiga. See on avatud ja vabatahtlikus vormis võimalus laval nähtu üle mõtteid vahetada, et omandada sisukam ja mitmekülgsem sissevaade saadud kogemusse ning pakkuda teemasid klassiruumis või kodus edasi arutamiseks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!