NatureBizz toetab rohelist ettevõtlust

4. sept. 2020 Marit Piirman TÜ Pärnu kolledži turismiteenuste assistent - Kommenteeri artiklit

Koolitusprogrammist NatureBizz saavad üldhariduskoolide õpetajad ammutada inspiratsiooni, mille abil noori inspireerida.

Jälgides sotsiaalmeediat ning vaadates loodushoiuga seotud algatusi, on selge, et noortele on keskkonna hoidmine ja selle pärast muretsemine hingelähedane. Hoolitakse sellest, et maakera ressursse ülemäära ei kasutataks, et jaguks puhast vett ja õhku ning et võrdsed õigused eksisteerimiseks oleksid nii loomadel kui inimestel.

Teine valdkond, kus järjepidevalt loodusega arvestavaid ja jätkusuutlikkuse teemasid märgata võib, on õpilastele ja õpilasfirmadele korraldatavad võistlused. Sellised arengud tekitavad ka õpetajatel vajaduse õppijaid toetada ning end antud teemadega paremini kurssi viia.

Möödunud kahe aasta jooksul töötasid Tartu ülikooli Pärnu kolledži õppejõud koos kolleegidega Lätist, Soomest ja Rootsist välja koolitusprogrammi, mille peamine eesmärk oli arendada roheliste mikroettevõtjate ärioskusi, kuid mis osutus populaarseks alustavate ettevõtjate hulgas. NatureBizz (http://www.projectnaturebizz.eu/) koolitusprogrammist võiks inspiratsiooni ammutada ka üldhariduskoolide õpetajad, sest käsiraamatus ja õppematerjalide hulgas on ülesandeid, töölehti, aga ka videoid mitmete edukate ettevõtjate kogemustest, mille abil noori inspireerida.

Käsiraamat annab teavet koolitusprogrammi ülesehituse ja sisu kohta, samuti suuniseid loengute ülesehitamiseks. Raamatus tutvustatakse programmi kaheksat moodulit koos praktiliste tööriistadega, käsitledes teemasid rohelise ettevõtte idee ja toodete arendamisest brändi kommunikatsiooni ning rahvusvahelistele turgudele suundumiseni. Käsiraamat on suunatud õpetajatele ja koolitajatele, et toetada neid NatureBizzi koolitusprogrammi õpetamisel ning õppijate suunamisel.

Projekti kodulehel on treeningprogrammi ja moodulite all materjalide alamlehtedel vabalt kättesaadavad mitmed eesti, inglise, aga ka naaberrahvaste keelsed videod, kus selgitatakse rohelise ettevõtluse olulisemaid aspekte ning kus ettevõtjad sama mooduli teemat enda kogemuse kontekstis avavad.

Eestikeelset käsiraamatut on võimalik alla laadida Pärnu kolledži kodulehelt https://ut.ee/sites/default/files/2022-06/2020_08_20_naturebizz_b5_estonian_web_1_1.pdf


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!