Rahvusarhiivi arhiivikooli loovkonkurss

11. sept. 2020 Rahvusarhiivi arhiivikool - Kommenteeri artiklit
Töötuba Rahvusarhiivi arhiivikoolis. Foto: Rahvusarhiiv

Arhiiv on vanade ajalooväärtusega dokumentide hoiukoht. Siit leiab hulganisti ametlikke paberdokumente: avaldusi, protokolle, nimistuid, elulookirjeldusi, maakaarte, aga ka koolivihikuid etteütluste ja matemaatikaülesannetega, joonistusi, koomikseid. Samuti on meil suur foto- ja filmikogu. Arhiiv on aga muutumas – dokumente luuakse digitaalselt ning arhiiv ei ole enam ainult pärgamendi-paberi-filmi hoiukoht, vaid ruum täis servereid. Millega seostub arhiiv sinul?

Kutsume sind osalema loovkonkursil. Osalemiseks on mitmeid võimalusi. Võid meile kirjutada, milline on olnud sinu kokkupuude või mõtted seoses arhiiviga või milline sinu loodud tekstidest võiks tuleviku inimestele tutvumiseks arhiivi hoiule jõuda. Kas oluline Facebooki-vestlus sõbraga, sinu joonistus, fotoseeria või video mõnest sündmusest? Äkki hoopis laul, häppening või blogi?

Võib-olla soovid pisikest arhiivi ise luua? Korrasta mõned fotod, kirjavahetus, dokumendid oma vanemate või vanavanemate materjalidest või kogu kokku endaga seotud oluline info näiteks kuu aja jooksul.

Võid ka fantaseerida ning kirjutada, joonistada oma kujutluse tuleviku arhiivist – kas aastal 2120 toimetavad siin ainult robotid? Kas majatäis säilikuid mahub ühele väikesele kiibile? Kui sul tuli hoopis mingi muu idee, siis ootame ka seda väga.

  • Osalemiseks saada meile oma loovtöö teemal „Mina ja arhiiv“. See võib olla tekst, foto, video või muu. Kui tegemist ei ole pelgalt kirjatööga, siis lisa lühike selgitus, millega tegu on.
  • Tööd võib koostada üksi või meeskonnas.
  • Loovtöid ootame digitaalsel kujul või lingina e-aadressil arhiivikool@ra.ee.
  • Töid ootame 31. oktoobrini 2020.
  • Parimad tööd valib välja žürii ning need pääsevad detsembri alguses avatavale näitusele.
  • Auhindu jagame neljas kategoorias: 5.–7.; 8.–9.; 10.–12. klassi õpilased ning grupitööd. Igas kategoorias anname välja kolm auhinda (I preemia – 300 euro väärtuses, II preemia – 200 euro väärtuses, III preemia – 100 euro väärtuses). Eriauhinnad parimatele juhendajatele.
  • NB! Töö ei pea olema spetsiaalselt konkursi tarvis valminud, vaid võib olla ka varasem loov- või uurimistöö, mis arhiiviteemasid puudutab.
  • Rohkem infot http://www.ra.ee/arhiivikool/loovkonkurss/.
  • Arhiivikooli lehelt leiab veel infot Rahvusarhiivi Tallinna ja Tartu arhiivitundide kohta, rohkelt õppematerjale ja ideid uurimistöö kirjutamiseks. Rahvusarhiivi pakutavad haridusprogrammid on tasuta.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!