Mailis Reps: ministeerium võtab ühendust kõigi üldhariduskoolidega üle Eesti

10. sept. 2020 HTM - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium võtab alates homsest ühekaupa ühendust kõigi üldhariduskoolidega, et küsida, kuidas igas Eestimaa nurgas on haridusasutustel kooliaasta algus sujunud, milliseid abinõusid on kasutusele võetud, kas ja milliseid muresid on tekkinud, ning vajadusel teeb kõik endast oleneva lahenduste leidmiseks. 
Minister Mailis Reps rõhutas vastutustundliku suhtumise tähtsust koroonaviiruse leviku tõkestamisse, kuid tõdes, et samas tuleb vältida ülereageerimist. „Pea kuu aja eest palusime koolidel koos pidajatega riskide maandamine läbi mõelda ning nüüdseks peaks olema igal haridusasutusel asjakohane tegutsemisplaan,“ rääkis Reps. „Üleriigilised soovitused annavad raamistiku, kuid konkreetsed lahendused saavad kõige sobivamal moel sündida siiski kohapeal.“
Haridus- ja teadusministeerium kinnitab, et kooliaasta eel haridusasutustele saadetud soovitused kehtivad jätkuvalt, kuid neisse on tehtud täiendusi ja täpsustusi. Ministeerium saadab need haridusasutustele homme. Praegu kooskõlastame need terviseameti ning Eesti perearstide seltsiga.
Koolid peavad viiruse leviku tõkestamisel ka edaspidi lähtuma sellest, et kontaktõpe oleks tagatud võimalikult kaua ning eelkõige nooremale ja tuge vajavatele õpilastele.

Haridus- ja teadusministeeriumi koroonainfo veebileht koos korduma kippuvate küsimustega, mida pidevalt täiendatakse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!