Tallinna keskraamatukogu soovitab: Digiaasta raamatutes

18. sept. 2020 - Kommenteeri artiklit

Elyna Nevski „Lapsed ja tehnoloogia: digipädevusest digimänguni“ (2019)

Tegemist on juhendmaterjaliga nii õpetajatele kui ka lapsevanematele, kes soovivad arendada ja toetada laste digipädevusi. Raamatust leiab ideid ja näpunäiteid, kuidas digitehnoloogilisi vahendeid kasutades rikastada õppetegevust digimängudega. Digitehnoloogia esmakordse kaasamise tundidesse muudavad eriti lihtsaks viis põhjalikult kirjeldatud innovaatilist õpilugu, kus leiduvaid tegevusi ja materjale saab iga õpetaja ka enda õpilastega proovida.

Anders Hansen „Ekraaniaju. Kuidas digisõltuvus meie tervist ja heaolu mõjutab“ (2020)

Raamatust saab lugeda, kuidas aju toimib ja mis juhtub, kui me vaatame ja näpime igal võimalusel oma nutitelefoni või arvutit. Kas aju ongi üldse kohanenud hüppelise digitehnoloogia arenguga, mis on meid tabanud viimastel aastakümnetel?

Raamat on lihtsasti kirjutatud ja ülevaatlik, sobib silmaringi avardavaks lugemiseks ka põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiuminoortele. Õpetajad leiavad kindlasti huvitavaid fakte ja uurimistulemusi, millega rikastada infotehnoloogia tunde.

Linda Liukas „Tere, Ruby! Programmeerimisseiklused“ (2016) ja „Tere, Ruby! Teekond arvuti sisemusse“ (2017)

Rubyga koos seigeldes tutvud programmeerimise põhitõdedega ning saad teada, millest arvuti koosneb ja kuidas see töötab. Mis on bitid ja baidid? Miks on arvutil nii mitu erinevat mälu? Mis on algoritm? Kõigile neile küsimustele leiad vastused koos Rubyga.

Raamatusari „Tere, Ruby!“ sobib ideaalselt arvutite ja programmeerimise esmaseks tutvustamiseks. Mõlemad raamatud sisaldavad ka vahvaid ülesandeid.

Leelo Tungal „Jänes Juliuse arvuti“ (2019)

Rohkete illustratsioonidega kaunistatud raamatus tutvume jänesepoiss Juliusega, kes saab jõuluvanalt kingituseks kauaigatsetud täiesti omaenda arvuti. Kogu muu elu kõrvale heites avastab Julius aga ühel hetkel, et endalegi märkamatult on arvuti taga veedetud tundidest saanud päevad … või lausa aastad?

Vahva raamat ettelugemiseks eelkooliealistele, iseseisvaks lugemiseks algklassilastele ning koos arutamiseks arvutisõltuvuse teemadel. Raamat pälvis hea lasteraamat 2019 tunnustuse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!