TantsuMENÜÜ ja Koolitants – tantsusündmused igale vanusele

25. sept. 2020 Raido Bergstein Koolitantsu peakorraldaja - Kommenteeri artiklit
Tants on kunst. Foto: Diana ruitlane-Rüütli

Koolitants on oma kahekümne kuue tegevusaastaga kujunenud üheks suurimaks iga-aastaseks ainult noortele ja lastele suunatud ürituseks. Tantsimine on eesti noorte seas väga populaarne ning Koolitants on end jõuliselt määratlenud kui etenduskunstide festival, millel on selge ja osalejate arengule suunatud eesmärk.

Koolitantsu vaade tantsukunstile ja -haridusele rõhutab avatust, koostööd. Ootame esinema nii kooligruppe kui ka tantsukoolide õpilasi, olgu siis juhendajate loodud tantsude või grupitöödega. Festivali kevadel pooleli jäänud põhiprogramm jätkub oktoobri keskpaigas ning jõuab uutmoodi lõppkontserdini Ugala teatris 15. novembril. Esmakordselt ei anna me festivali lõppkontserdil välja auhinnalisi kohti, vaid kunstiliste juhtide Kadi Aare ja Kristjan Kurmi käe all jõuab lavale kontsertetendus, kus maakondlikelt ja piirkondlikelt tantsupäevadelt valitud tantsud võtavad festivaliaasta lavastusmeeskonna nägemuses kõige ehedamalt kokku.

Uus aasta toob Koolitantsule nii põhi- kui ka off-programmi. Kui festivali põhiprogrammi on oodatud tantsunumbrid, siis off-programm on mõeldud pikematele tantsuvormidele. Aprillis toimub Viljandi tantsunädalal tantsulavastuste ja -filmide päev, kuhu ootame kandideerima pikemaid ja tervikliku iseloomuga lavastusi ja filme. Suve alguses toimuvad aga konkursid üleriigilisse Koolitantsu Kompaniisse, kuhu ootame kandideerima tantsijaid üle kogu Eesti.

Uut hooaega alustab ka kultuuri-, rahva- ja koolimajades tuuritav TantsuMENÜÜ. Eesti Tantsuagentuur koostöös kohalike korraldajatega toob igal aastal lavale kõikjal üle Eesti professionaalsed tantsulavastused. 2020/2021. hooajal pakub menüü nautimiseks kaht väga omanäolist ja eriilmelist tantsutööd.

Novembris-detsembris tuleb tuurile peamiselt kooligruppidele vaatamiseks mõeldud ja olümpiadeviisist inspiratsiooni ammutanud „A Good Run“. ETA kompanii tantsijad panevad selles proovile enda ja empaatiliselt muidugi ka publiku võhma- ja koormustaluvuse.

Jaanuar toob menüüsse aga tõelise hõrgutise, Olmulmade tantsutrupi värskeima lavastuse „Pühakude“ kujul. Nelja tantsija esitatud lavastus toimub maast vähemalt pooleteise meetri kõrgusel, kohati ka märksa kõrgemal ning kui „A Good Run“ tõstab vaatajal pulsi üles, siis „Pühakude“ sunnib vaatajat pea tund aega hinge kinni hoidma.

Koolitantsu ja TantsuMENÜÜ info ning sündmuste kalendri leiad tantsuagentuur.ee ja oma kodukoha korraldajate kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!