Teatrit saab teha ka muuseumis

11. sept. 2020 Kert Kask Tartu Linnaajaloo Muuseumide turundus- ja kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit
Näitusel saab panna kokku puslesid, joonistada teatriplakatit ja näha, mis on teatriketas. Foto: Mikko Leo Selg

Laulupeomuuseumi uus näitus „Eesriie üles! Vanemuise teater 150“ räägib eesti esimese rahvusliku teatri saamisest ja olemisest pooleteise sajandi vältel.

Tänapäevane näitus arvestab ühtviisi nii täiskasvanute kui ka noorte huve, et muuseumikogemus oleks ühtviisi kasulik mõlemale. Nii sobib ka laulupeomuuseumi näitus eri vanuses noortele, eriti just põhikooli II ja III kooliastme õppekavade juurde.

„Siin on võimalik harida koolilapsi mitmesugustel teatriga seotud teemadel – nooremad õpilased saavad näitusest teatriga seotud alginfot, mis seletab teatrižanride erinevusi ja võimaldab tutvuda lavataguse eluga,“ ütles muuseumi kuraator Triinu Suumann. „Natuke vanemad õpilased saavad keskenduda juba teatrispetsiifikale, et uurida, millised on teatritöötajate rollid, olulised mõisted, teatriajaloo perioodid, kunstivoolud teatris, teatri roll eri võimude ajal ja nii edasi.“

Näitus tutvustab teatrit nii traditsioonilise kultuurimeediumina kui ka uuenduslike suundade kandjana ning toob välja Vanemuise teatri ja tema loomeisikute panuse Eesti kultuurilukku. „Kaheosalise näituse esimene osa räägib Vanemuise teatrist 19. sajandil ja 20. sajandi alguses ning sellest, kuidas Vanemuise seltsi teatritegevus kasvas esimeseks kutseliseks teatriks,“ ütles muuseumi kuraator Triinu Suumann. Näituse teine osa käsitleb ajaperioodi 20.–21. sajand. „Saali keskne osa on ehtsa teatrilava vähendatud koopia, mis pakub võimalust kogeda teatritegemist,“ ütles Suumann.

Näituse kuraatorid on Inge Kukk ja Triinu Suumann. Kujundaja Silver Vahtre.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!