Tartu Tamme kooli õpetajad tõid näitusele oma näputööd

5. okt. 2020 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit
Tartu Tamme kooli õpetajate töid õpetajate päeva puhul toimunud näituselt.
Õpilaste karikatuurivõistluste korraldaja Paul Kunman ärgitas ka kolleege oma töid näitusele tooma. Fotod: Sirje Pärismaa

Ligi 30 aastat õpilaste üleriigilist karikatuurivõistlust „Mida naerad, koolijüts?“ korraldanud õpetaja Paul Kunmani ergutusel tõid tema kolleegid Tartu Tamme koolist õpetajate päeva puhul näitusele oma kunsti- ja käsitöid.

Pop-up-näituse mõte sündis Paul Kunmanil ja tütarlaste käsitööõpetajal Piia Rannal kooli oskusainete sektsioonis.

„Muidu otsime ikka õpilaste töid koolis näitamiseks, seekord kutsusime hoopis õpetajaid üles,“ lausus Piia Rand.

Tamme kooli aulas üheks päevaks üles pandud näitusel olid esindatud eri ainete õpetajad ja mitmesugused stiilid. Kolleegidele ja õpilastele vaatamiseks oli maale, keraamikat, õmblustöid, heegeldatud ja kootud esemeid ja palju muud. Piia Rand tõi näha oma kirivööde kollektsiooni. Kirivöödest on ta kirjutanud raamatuid ja kevadel kaitses sel teemal magistritöö.

Paul Kunman näitas oma puidu- ja keraamikatöid, akvarelle ja õlimaale, aga ka pastakajoonistusi, mis aastate jooksul valminud nii Tamme kui Variku koolis eksamikomisjonis istudes.

„Sel pildil on moekunstnik Liisi Eesmaa 2003. aastal eksamit sooritamas,“ osutas Kunman.

Näituse korraldajad tundsid rõõmu kolleegide kaasalöömisest ja võimalusest õppida inimesi tundma hoopis uuest küljest, käelise tegevuse kaudu.

„Kui ägedaid pitskudumeid, heegeldisi ja maale on näitusele toodud!“ õhkas Piia Rand.

Ehk korraldaks järgmisel aastal ülelinnalise õpetajate näituse?

„Pole paha mõte,“ vastasid Kunman ja Rand. „Kuigi aeg on ebakindel, ei tea veksleid välja anda. Aga sellest tuleks hirmsuur näitus, kui kõigi koolide õpetajad kaasa löövad. Õpilaste üleriigilisi käsitöönäitusi kahjuks enam pole, sest tundides ei tehta suuri töid, vaid peetakse protsessi olulisemaks. Nelja suurema töö asemel tuleb õpilasel aastas nüüd üks või kaks tööd valmis saada.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!