TERA õpetajad käisid kännusupervisioonil

19. okt. 2020 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Tartu erakooli (TERA) vanema kooliastme ProTERA õpetajail möödus esimene koolivaheaja päev Peedu metsas kännusupervisioonil.

Superviisor Anne Õuemaa juhtimisel arutasid õpetajad, kuidas veelgi paremini toetada ennastjuhtiva õppija kujundamist aineõppe kaudu.

ProTERA-s kujundatakse õpilastest juba varakult ennastjuhtivaid õppijaid. ProTERA direktori Marjeta Venno sõnul toetatakse noorte iseseisvust ja individuaalsel õpirajal liikumist pideva tagasiside ning coaching’uga. Õpetajad on saanudki coaching’ukoolitust ja oskuste juurutamiseks toimuvad neile ka supervisioonid.

Vaheaja supervisioon toimus õpetajate ettepanekul väljaspool harjumuspärast koolikeskkonda.

„Õpetajad ütlesid, et läheme metsa, kännu otsa, ja sealt ka koolituse nimetus kännusupervisioon. Meil tuli vaid idee üles korjata ja kännud leida,“ rääkis Marjeta Venno. Peedul metsarajal ootasidki õpetajaid mõtlemisülesanded, mida paarides arutati ja lahendati.

„Õhtul teeme kokkuvõtteid sellest, milliseid võtteid, meetodeid, nippe tahame omavahel jagada ja kuidas edasi minna,“ lausus Venno. „Meie eesmärk on toetada ennastjuhtivat õppijat ka ainetundides veelgi paremini.“

Päiksega alanud päev tõi ka rahet, kuid metsakoolitusele tuldi soojalt riides. Vahepeal astuti sisse ka TERA Peedu koolimajja, kus õpetajaid ootas soe toit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!