Veel viimased kolm päeva saab hääletada aasta kooli poolt

21. okt. 2020 Haridus- ja Noorteamet - Kommenteeri artiklit
TERA Peedu kool.

Aasta kooli konkurss ootab reedeni eestimaalaste hääli, et selgitada välja aasta kool. Aasta kool 2020 tiitlit püüab kümme finaali jõudnud kooli kuuest maakonnast.

Aasta kooli eesmärk on näidata kooli loovas ja lõbusas võtmes. Sel aastal valis žürii 10 finalisti välja 31 kooli seast ning parim selgitatakse välja rahvahääletusega. „Meil on väga hea meel, et Eestis leidub palju omanäolisi koole, kus tegutsetakse ühiselt ka õppetööväliselt, hinnatakse koostööd ja koolis valitsevad üksteist toetavad suhted. Kutsume ka kogukondi omakandi koolile kaasa elama ja hääletama,“ rääkis haridus- ja noorteameti koolituskeskuse peaspetsialist Kadri Ratas.

Konkursi finalistidega saab tutvuda ETV hommikusaate „Terevisioon“ ja portaali Novaator vahendusel. Oma hääle saab anda igaüks veel reedeni, 23. oktoobrini aadressil http://novaator.err.ee/aastakool.

Žürii otsusega pääsesid finaali Vääna mõisakool, Haapsalu kutsehariduskeskus, Püünsi kool, Tartu Forseliuse kool, Võru gümnaasium, Jõhvi gümnaasium, TERA Peedu kool, Viimsi gümnaasium, Rakvere ametikool ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium. Finalistid on loetletud juhuslikus järjekorras.

Aasta kooli väljaselgitamiseks liidetakse kokku rahvahääletused tulemused ja žürii hinded. Aasta kool 2020 kuulutatakse välja 30. oktoobril ETV otsesaates „Terevisioon“.

Aasta kool on haridus- ja teadusministeeriumi välja kuulutatud aasta õpetaja konkursi osa. Aasta õpetaja konkursi eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Hariduspreemiad ja riikliku haridustöötaja elutööpreemia antakse üle igasügisesel aasta õpetaja galal. Aasta kooli valitakse kolmandat korda, eelmisel aastal pälvis nimetuse Viljandi gümnaasium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!